کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/07/22 10:18

مشکل افت فشار آب ۸۴۰ مشترک شهرستان جوانرود حل شد

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان جوانرود از رفع مشکل افت فشار آب ۸۴۰ مشترک شهر شروینه و پنج روستای آن با بهسازی چشمه سفید برگ و ارتقای ایستگاه پمپاژ آن خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "کیکاووس عزیزی نسب" با اشاره به ارتقای ایستگاه پمپاژ سفیدبرگ اظهار داشت: چشمه سفید برگ که تنها منبع تامین آب شرب شهر شروینه و پنج روستای حومه آن است، در اثر کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی با کاهش آبدهی مواجه شد که همین مسئله افت فشار آب در شهر و روستاهای تحت پوشش چشمه را به همراه داشت به همین منظور بهسازی چشمه و ارتقاء ایستگاه پمپاژ آن در دستور کار امور آبفای شهرستان جوانرود قرار گرفت.
وی افزود: اکیپ حوادث و اتفاقات شهرستان جهت افزایش میزان آبدهی چشمه و رفع مشکل افت فشار در شهر و روستاهای تحت پوشش آن اقدام به تغییر ارتفاع نصب پمپ شناور، اورهال تابلوی برق و بهسازی چشمه تامین آب این ایستگاه کرد. خوشبختانه با این اقدامات به‌موقع دبی چشمه افزایش یافته و استحصال آب به صورت کامل صورت گرفت.
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان جوانرود در پایان از مشترکان شهرستان خواست تا با مدیریت صحیح مصرف از افت فشار آب در سایر نقاط شهر و روستای خود جلوگیری کرده و این امور را در جهت ارائه خدمات مطلوب یاری نمایند.
شهر شروینه و پنج روستای تحت پوشش آن با ۸۴۰ مشترک امور آب و فاضلاب و جمعیتی بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در ۱۷ کیلومتری شهر جوانرود واقع شده است.
  • خبرنگار:علی مرادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر