کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/06/29 08:15

ظرفیت تامین آب شرب گنبدکاووس ۴۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش می‌یابد/ تخصیص اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومانی برای تکمیل تصفیه‌خانه این شهر

مدیرعامل شرکت‌ مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه برای تکمیل و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه گنبدکاووس به ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که از محل ماده ۵۶ تامین می‌شود، گفت: تا سال آینده ظرفیت تامین آب شرب گنبدکاووس ۴۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمیدرضا جانباز" در سفر به استان گلستان و در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: تلاش داریم تا در تامین آب شرب مردم کشور در سال ۱۴۰۱ وضعیت مناسب‌تری داشته باشیم و در این راستا سیاست و برنامه ما نگاه کوتاه‌مدت و سریع در جهت تامین آب شرب است.
وی تصریح کرد: با توجه به تنش آبی در شهرستان گنبدکاووس و خشکسالی‌های پیش آمده بنا داریم به صورت اضطراری در جهت تامین سریع آب شرب مردم گنبدکاووس از سد «نرماب» به طول ۱۰ کیلومتر خط انتقال آب صورت گیرد تا بخشی از مشکلات آب شرب شهرستان مرتفع شود.
مدیرعامل شرکت‌مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به محرومیت نوار مرزی شهرستان و کمبود آب شدید در این منطقه خاطرنشان کرد: برای رفع سریع مشکلات مناطق نوار مرزی و روستاهای آن قرار است تعدادی تانکر آب تملیکی آب و فاضلاب اهدا شود تا به طور موقت مشکل آنها حل شود تا در چند ماه آینده مجوز و بهره‌برداری از آب شیرین‌کن روستای «هوتن» و «کرند» صادر شود.
وی درباره پروژه فاضلاب شهرستان گنبدکاووس گفت: اقدامات سازه‌ای و باقیمانده نصب و تجهیزات تصفیه‌خانه شهرستان به همراه ایستگاه پمپاژ شماره ۹ آن نیاز به ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه دارد که از محل ماده ۵۶ به صورت اعتبارات ملی امسال و سال آینده تامین می‌شود تا در هفته دولت سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.
جانباز گفت: با توجه به تنش آبی و خشکسالی‌های پی‌درپی در شهرستان گنبدکاووس تا سال آینده ۹ حلقه چاه آب و یک حلقه چاه فلمن احداث و به بهره‌برداری می‌رسد تا ۴۰۰ لیتر بر ثانیه به تولید آب شرب شهرستان اضافه شود.
  • خبرنگار:ولی‌الله ساور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر