کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/06/29 10:03

مناطق روستایی اصفهان از طرح‌های زیربنایی برق برخوردار شدند/ سرمایه‌گذاری 2.9 میلیارد تومانی در پروژه‌های بهینه‌سازی برق اصفهان

پروژه‌های بهینه‌سازی شبکه فشار متوسط، ضعیف، کابل خودنگهدار و جابجایی تاسیسات معارض در برق منطقه 10 اصفهان، با صرف اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 900 میلیون تومان اجرایی شد.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین صادقیان" مدیر برق منطقه 10 شرکت توزیع برق اصفهان گفت: صنعت برق اصفهان در سال‌های اخیر با شتاب بیشتری در حال توسعه بوده و این روزها با طرح‌های زیربنایی و اثربخش، تامین انرژی پایدار و توزیع آن در زندگی مردم به خوبی ساری و جاری شده و مناطق کم برخوردار روستایی در چرخه تولید بیش از پیش شکوفا شده‌اند که این امر موجب شده اشتغال و شرایط معیشتی آنها بهبود یابد.
وی در ادامه افزود: پروژه بهینه‌سازی شبکه فشار ضعیف و نصب پست هوایی به منظور اصلاح افت ولتاژ منطقه در خیابان شهید خزایی، بلوار گل نرگس به اتمام رسید و نزدیک به چهار کیلومتر شبکه و کابل خودنگهدار به‌منظور اجرای این پروژه در این منطقه انجام شد و یک دستگاه پست هوایی 315 کیلوولت آمپر در مدار قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این پروژه ضمن اصلاح ساختار، بهبود ولتاژ برق مشترکان موجود، متعادل سازی بار ترانسفورماتور و فیدرهای موجود، ظرفیت مناسب به منظور برق‌رسانی به مشترکان جدید در آینده فراهم شده است.
صادقیان با اشاره به یکی دیگر از پروژه‌های انجام شده در محدوده برق منطقه 10 گفت: جابجایی تاسیسات معارض با تعریض بلوار روشن دشت حد فاصل شهدای هسته تا کانال نیک اندیش با بیش از چهار کیلومتر شبکه و کابل خودنگهدار عملیاتی شد که بهینه‌سازی شبکه فشار متوسط و ضعیف، زیباسازی مبلمان شهری، بهبود شاخص‌های کیفی و همچنین ارتقای ضریب ایمنی شهروندی از اهداف این پروژه به‌شمار می‌آید.
مدیر برق منطقه 10 شرکت توزیع برق اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد: جابجایی تاسیسات معارض با تعریض بلوار ارغوانیه یکی دیگر از پروژه‌های شاخص این منطقه بوده است و در این راستا 5.2 کیلومتر کابل کشی و شبکه فشار متوسط هوایی حد فاصل میدان شهدای هسته‌ای تا میدان دکتر حسابی اجرا شده و یک دستگاه پست هوایی 200 کیلوولت آمپر نیز مورد استفاده قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: این پروژه با هدفی از جمله بهینه سازی شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف، کاهش خاموشی‌های ناخواسته، متعادل سازی بار فیدرها و زیباسازی مبلمان شهری اجرایی شد.
  • خبرنگار:محبوبه وکیلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر