کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/03/20 12:02
با حضور ويدئوکنفرانسي رئيس جمهور؛

بهره‌برداري از 4 پروژه صنعت آب و برق در 3 استان‌هاي کشور / سرمایه‎‌گذاری 41 هزار و 988 میلیارد تومانی وزارت نیرو در هفته دهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران/ عمليات اجرايي احداث نيروگاه بخاري 1400 مگاواتی سيريک آغاز شد

چهار پروژه صنعت آب و برق در سه استان هرمزگان، ايلام و کرمانشاه با اعتبار 41 هزار و 988 میلیارد تومان در دهمين پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید و همچنین با دستور ويدئوکنفرانسي رئيس جمهور و حضور وزیر نیرو عمليات اجرايي احداث نيروگاه بخاري 1400 مگاواتی سيريک آغاز شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، از چهار پروژه افتتاح شده توسط رئیس جمهور در دهمين پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، دو پروژه آبی در استان ايلام، یک پروژه سهم استان کرمانشاه و در استان هرمزگان نیز یک پروژه نیروگاهی قرار دارد. همچنین صبح امروز عمليات اجرايي احداث نيروگاه بخاري 1400 مگاواتی سيريک هم در استان هرمزگان آغاز شد.
این گزارش می‌افزاید، در استان هرمزگان بهره‌برداری از واحد دو گازي نيروگاه سيکل ترکيبي هنگام به ظرفيت 307 مگاوات به ارزش 3013 ميليارد تومان و عمليات اجرايي احداث نيروگاه بخاري سيريک به ارزش 38 هزار ميليارد تومان با دستور ويدئوکنفرانسي رئيس جمهور آغاز شد.
همچنين آبگيري سد کنجانچم (گلال ملک) و پروژه آب‌اندازی 2750 هکتار شبکه اصلي آبياري و زهکشي با اعتبار 450 ميليارد تومان در استان ايلام از ديگر پروژه‌هاي افتتاح شده است.
بر این اساس، پروژه آب‌اندازي 4050 هکتار شبکه اصلي آبياري و زهکشي با اعتبار 525 ميليارد تومان در استان کرمانشاه، آخرين پروژه هفته دهم پويش #هرهفته_الف_ب_ایران است که به بهره‌برداری رسید.
  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر