کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/03/09 09:18

۵۶ درصد از مشترکان آب قزوین بالاتر از الگو مصرف می‌کنند

معاون درآمد و خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: طبق بررسی به عمل آمده از مشترکان شهری و روستایی، ۵۶ درصد مشترکان بالای الگوی مصرف یعنی ۱۴ مترمکعب در ماه آب مصرف می‌کنند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ناصر لامعی" افزود: بر اساس طبقات مصرف تعیین شده توسط وزارت نیرو، ۴۲ درصد از مشترکان جزو دسته "پر مصرف" بوده یعنی بین ۱۴ تا ۲۸ مترمکعب آب در ماه مصرف می‌کنند و ۱۴ درصد از مشترکان جزو دسته "بد مصرف" محسوب شده، یعنی بیشتر از ۲۸ مترمکعب در ماه آب مصرف دارند.
لامعی افزود: الگوی مصرف هر مشترک برای استان قزوین ۱۴ متر مکعب در ماه تعریف شده و مشترکانی که زیر پنج متر مکعب در ماه مصرف داشته باشند طبق قانون و تعرفه آب امید از پرداخت آب بها معاف هستند.
وی در ادامه به مشترکان توصیه کرد: میزان مصارف را مدیریت کنند و به هدر رفت آب کولرهای آبی و تعمیرات نشت آب تاسیسات و لوله‌های آب داخل ساختمان و املاک در جهت حفظ منابع آب و برخورداری همه عزیزان از آب سالم و بهداشتی در استان اهمیت ویژه داشته باشند.
معاون درآمد و خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان قزوین در رابطه با واحدهای غیرخانگی افزود: در کاربری‌های غیر خانگی مصرف برابر الگو و ظرفیت قراردادی توصیه می‌شود، چرا که هزینه مصارف بالاتر از الگو و ظرفیت قراردادی ماهانه شامل هزینه آب آزاد خواهد بود و حدود ۱۳ برابر از هزینه عادی بالاتر است.
  • خبرنگار:محمد آذربایجانی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر