کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/03/08 14:37
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان عنوان کرد:

محدودیت آب در ۱۲۲ روستای استان زنجان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با کاهش بیش از 54 درصدی بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته، امسال 122 روستا در استان زنجان با محدودیت آبی مواجه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در بدترین شرایط 40 روستا طی تابستان سال جاری نیاز به آبرسانی سیار داشته باشند که شرکت آبفا در این زمینه تمهیدات لازم را اندیشیده است.
وی افزود: اخیراً در پی قطعی‌های مکرر برق، قطعی‌های آب در استان نیز افزایش یافته است که این به دلیل قطع برق تاسیسات آب بوده و ارتباطی به کمبود و یا افت فشار آب در شبکه توزیع استان ندارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: وجود انشعاب‌های غیرمجاز آب در روستاهای استان و استفاده از آب آشامیدنی برای آبیاری درختان، باغچه‌ها و احشام نیز جزو چالش‌های جدی بر سر راه تامین آب شرب پایدار در استان زنجان است.
جزءقاسمی با تاکید بر اهمیت نقش مردم در کمک به استمرار ارائه خدمات به تمام مشترکان در تابستان پیش‌رو گفت: کاهش مصرف آب، ترویج مصرف بهینه، رعایت الگوی مصرف و گزارش انشعاب‌های غیرمجاز از جمله اقداماتی است که مردم می‌توانند به شرکت آب و فاضلاب کمک کنند.
وی خاطرنشان ساخت: مشترکان با گزارش انشعاب‌های غیرمجاز به سامانه تلفنی 122 و مشترکان روستایی با پرهیز از آبیاری درختان، باغچه‌ها و احشام توسط آب آشامیدنی و استفاده از آب خاکستری به جای آن می‌توانند کمک شایانی به خادمان خود در شرکت آب و فاضلاب داشته باشند.
  • خبرنگار:ثریه رضایی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر