برق
1400/03/01 10:42
از امروز؛

مراكز مجاز رمز ارز در زمان "پیک مصرف" خاموش مي‌شوند/ با معرفي استخراج‌كنندگان غيرمجاز رمز ارز پاداش بگيريد

سخنگوي صنعت برق با بيان اينكه به منظور تامين برق مشتركان و كمك به جلوگيري از بروز خاموشي، مراكز استخراج رمز ارز در ساعات اوج مصرف برق از امروز یکم خرداد خاموش مي‌شوند، به مشتركان خانگي كه به صورت غيرمجاز به استخراج رمز ارز مي‌پردازند هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مصطفي رجبي مشهدي" با اعلام اين خبر گفت: هم اكنون مصرف برق مراكز مجاز استخراج رمز ارز به 300 مگاوات مي‌رسد كه به منظور حفظ تعادل و پايداري شبكه برق، از امروز در زمان پیک مصرف قطع خواهد شد.
وي اظهار كرد: بر اساس بارهاي شناسايي شده و برآوردهاي صورت گرفته در مانورهاي برگزار شده، در حال حاضر بيش از 2000 مگاوات برق در مراكز غيرمجاز استخراج رمز ارز در كشور مصرف مي‌شود كه اين مصارف غيرقانوني به دليل اتصالات نادرست و افزايش نقطه‌اي مصرف برق باعث آسيب ديدگي و حتي سوختن تجهيزات شبكه شده كه خاموشي‌هايي را به دنبال خواهد داشت.
رجبي مشهدي با بيان اينكه مصارف غيرقانوني باعث ايجاد نوسان در شبكه برق مي‌شود، از مشتركان خانگي كه از دستگاه ماينر و تجهيزات مربوطه براي استخراج رمز ارز در منزل استفاده مي‌كنند خواست كه سريع‌تر نسبت خاموش كردن اقدام کنند.
وي تصريح كرد: در صورت عدم قطع و شناسايي، علاوه بر ضبط تجهيزات تا تعيين تكليف نهايي، برق منزل اين دسته از مشتركان متخلف نيز قطع خواهد شد.
سخنگوي صنعت برق گفت: هموطنان عزيز به منظور حفظ پايداري شبكه برق و جلوگيري از بروز خاموشي‌ها و افت ولتاژ در شبكه برق كه آسيب آن به خود مردم مي‌رسد، مي‌توانند هرگونه فعاليت غيرقانوني و استفاده غيرمجاز از شبكه برق را از طريق مراجعه به سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat به اطلاع برسانند.
سخنگوي صنعت برق ادامه داد: در اين سايت بخشي جداگانه براي معرفي مراكز يا افرادي كه به صورت غيرمجاز به استخراج رمز ارز مي‌پردازند وجود دارد كه مردم مي‌توانند از طريق مراجعه به اين بخش، حتي شماره شبای بانكي خود را جهت دريافت پاداش معرفي مركز غيرمجاز، اعلام كنند.
وی خاطرنشان کرد: پرداخت پاداش به افرادي كه به افشاي مراكز استخراج رمز ارز اقدام مي‌كنند، پس از بررسي و تاييد صحت گزارش ارائه شده، صورت می‌گیرد.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر

اخبار مرتبط