کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/02/26 10:39

پرداخت یک میلیارد ریال پاداش به گزارش‌کنندگان مزارع غیرمجاز رمز ارز در استان مرکزی

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، از پرداخت بیش از یک میلیارد ریال پاداش به گزارش کنندگان مزارع غیرمجاز رمز در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین شمسی" با اشاره به آثار مخرب استخراج غیرمجاز رمزارزها عنوان کرد: تاکنون ۷۰ مرکز و 3 هزار و 432 دستگاه ماینر در سطح استان شناسایی شده‌ است.
شمسی با اشاره به اینکه وزارت نیرو با مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال برخورد قضایی خواهد کرد، افزود: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال از طریق اطلاع رسانی مردمی، نظارت مراکز پایش صنعت برق و از طریق کنتورهای هوشمند و همچنین رصد دستگاه قضایی و انتظامی شناسایی می‌شوند.
وی با بیان اینکه برای استخراج بیت کوین دستگاه‌های استخراج به صورت شبانه‌روزی باید روشن باشند، بنابراین مقدار برق مصرفی و میزان تحمیل آن به شبکه بیش از حد بوده و فشار زیادی را به شبکه توزیع برق وارد می‌کند.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطرنشان کرد: رویکرد وزارت نیرو در اعطای امتیاز برق و فعالیت ماینرها به شکلی است که بعد از اینکه صاحبان مزارع پروانه کسب و کار را از وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کردند، تامین برق این مزارع قانونی در اولویت قرار گیرد.
  • خبرنگار:مریم آجرلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر