کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/02/26 11:21

ساخت اولين ايستگاه برق مجهز به عايق‌ ماندگار در ملاير

مجري طرح خطوط و پست انتقال و فوق توزيع همدان با اشاره به تجهیز ساختمان ايستگاه برق ملاير یک به قالب عايق‌هاي ماندگار (آی-سي-اف)، گفت: ساختمان اين ايستگاه برق اولين ساختمان با اين نوع تجهيزات است كه در حوزه شركت برق منطقه‌اي باختر به بهره‌برداري رسيد.

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، "وحيد سوري" با اعلام اين خبر اظهار داشت: فاز اول بخش بهينه‌سازي و افزايش ظرفيت ايستگاه برق ملاير یک شامل يك فيدرخط، يك فيدر ترانس و يك دستگاه ترانسفورماتور قدرت به ظرفيت 30 مگاولت آمپر و 6 دستگاه فيدر خروجي 20 كيلوولت در محل ايستگاه ملاير یک برق‌دار شد.
بر همين اساس، در فاز دوم يك فيدر خط، يك فيدر ترانس و يك دستگاه ترانسفورماتور قدرت به ظرفيت 30 مگاولت آمپر و 6 دستگاه فيدر خروجي 20 كيلوولت نيز اضافه مي‌شود كه در مجموع ايستگاه با ظرفيت 30.2 مگاولت آمپر قابل بهره‌برداري است.
سوري در ادامه گفت: با بهره‌برداری از فاز اول، تجهيزات و ترانس‌هاي ايستگاه قديم از مدار خارج می‌شود و عمليات اجرايي فاز دوم بخش بهينه‌سازي و افزايش ظرفيت ايستگاه آغاز خواهد شد.
وي افزود: با برق‌دار شدن فاز اول، اولين ترانس 30 مگاولت آمپري (cable box‌) در ايستگاه ملاير يك و استان همدان مستقر شد.
مجري طرح خطوط و پست انتقال و فوق توزيع همدان در پايان گفت: با توجه به افزايش مشتركان خانگي و تجاري منطقه مركزي شهر ملاير، تامين بار اين بخش از شهر در دستور كار قرار گرفت و اين پروژه هزينه‌اي بالغ بر 400 ميليارد ريال در بر داشته است.
  • خبرنگار:بهرام صدیقی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر