کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1400/02/26 09:56

اولین سند برای رودخانه‌های هرمزگان صادر شد

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان گفت: شش فقره سند مالکیت برای رودخانه‌های حسن‌لنگی و جلابی به طول بیش از 56 هزار متر به نام شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان صادر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جمشید عیدانی" با اشاره به مواد یک و 2 قانون توزیع عادلانه آب مصوب سال 1361 و تبصره‌های ذیل آن و ضرورت اجرای قانون جامع حدنگار و اخذ سند رودخانه‌ها، اظهار کرد: مدیریت و اعمال حاکمیت در این اراضی بر عهده وزارت نیرو است؛ بنابراین تثبیت مالکیت و جلوگیری از تصرفات غیرمجاز که باعث بروز خسارت‌های اقتصادی و اجتماعی خواهد شد از جمله اهداف اخذ سند مالکیت رودخانه‌های استان هرمزگان است.
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان اظهار داشت: در حال حاضر پیگیر اخذ سند مالکیت رودخانه‌های اصلی استان هرمزگان از جمله شور اول و دوم، گابریک، سدیج، جاماش و ایسین هستیم که با تحقق این امر گام مهمی در راستای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و جلوگیری از تصرفات غیر مجاز برداشته خواهد شد.
عیدانی افزود: مجموع مساحت رودخانه‌هایی که پیگیر اخذ سند مالکیت برای آنها هستیم بیش از 21 هزار هکتار و مجموع طول آن‌ها بیش از 340 کیلومتر است.

  • خبرنگار:مجید لشکری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر