کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1400/02/26 09:15
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان خبر داد:

کاهش 42 درصدی بارندگی در استان همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان، از کاهش 42 درصدی بارندگی از آغاز سال آبی جاری در همدان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "منصور ستوده"، با بیان اینکه از ابتدای سال آبی جاری تاکنون شاهد بارندگی 267 میلی‌متری در همدان بوده‌ایم، گفت: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان بارندگی 456 میلی‌متر و در بلندمدت 335 میلی‌متر گزارش شده است.
وی اظهار کرد: میزان بارندگی نسبت به سال گذشته 42 درصد و نسبت به بلندمدت 20 درصد کاهش داشته که امیدواریم در روز‌های باقی مانده از بهار بارندگی داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به وضعیت سد اکباتان افزود: هم اکنون 64 درصد سد اکباتان پر است و در حال حاضر 0.74 مترمکعب در ثانیه آب از سد اکباتان برداشت می‌شود.
ستوده حجم آب سد آبشینه را 4.2 میلیون مترمکعب معادل 85 درصد ظرفیت آن بیان کرد و گفت: حجم آب سد شیرین‌سو 3 میلیون مترمکعب است که 68 درصد آن پر است.
وی با بیان اینکه همچنین 99 درصد ظرفیت سد کلان ملایر پر است، یادآور شد: 78 درصد سد سرابی تویسرکان و 17 درصد سد شنجور رزن نیز پر است که امیدواریم با توجه به کمبود بارش در استان مردم مصرف بهینه را در دستور کار خود قرار دهند.
  • خبرنگار:همایون گل‌محمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر