کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1400/02/26 08:11

مقره‌های یکی از خطوط حیاتی برق خوزستان تعویض شد

مدیر امور بهره برداری ناحیه غرب اهواز در شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: مقره‌های خط مهم و حیاتی ۴۰۰ کیلوولت نیروگاهی سد گتوند- علی بن مهزیار اهواز تعویض شد.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امیر زبیدی" افزود: خط ۴۰۰ کیلوولت نیروگاه سد گتوند- علی بن مهزیار، در پایداری کریدور شمال –مرکز و مرکز به جنوب اهمیت بالایی دارد و لازم بود جهت ورود به فصل گرم مقره‌های دارای اشکال و ضعف عایقی آن تعویض شود.
وی ارزش سرمایه گذاری تعویض مقره‌های این خط را بیش از هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: تعداد ۳۶۹ بشقاب مقره دارای اشکال و ضعف عایقی در ۱۱۸ دکل از خط ۴۰۰ کیلوولت نیروگاه سد گتوند- علی بن مهزیار با یک عملیات یک ماهه و خاموشی این خط تعویض شد.
مدیر امور بهره برداری ناحیه غرب اهواز در شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اظهار کرد: اهمیت این اقدام به این دلیل است که اشکال وضعیت عایقی در مقره‌های خطوط باعث شکست عایقی و قطعی خطوط و به تبع آن عدم پایداری شبکه برق می‌شود.
زبیدی با اشاره به سختی‌های اقدام انجام شده، اضافه کرد: وجود معارضان به دلیل زمین زراعی، سخت‌گذر بودن مسیرهای دسترسی به دلیل وجود کشتزار از جمله مشکلات تعویض مقره‌های خط ۴۰۰ کیلوولت نیروگاه سد گتوند- علی بن مهزیار بوده است.
بر اساس این گزارش، مصرف برق در خوزستان رشد افزایشی خود را از هفته‌های قبل شروع کرده و تولید برق نیروگاه برق‌آبی نیز به دلیل خشکسالی کاهشی شده است. در این بین بهینه‌سازی و آماده سازی شبکه برق خوزستان با تمام تلاش در حال انجام است تا در روند برق‌رسانی خللی وارد نشود.
  • خبرنگار:حسن دهقاني
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر