کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1400/02/26 12:45

تاکید نماینده استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری بر صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب

امام جمعه شهرستان سنندج و نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه عنصر حیاتی آب، بر موضوع فرهنگ‌سازی شیوه‌های صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب تاکید کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حاج ماموستا فایق رستمی"، امام جمعه شهرستان سنندج و نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان افزود: همه مدیران به‌ویژه مدیران و کارکنان وزارت نیرو همیشه خلعت خدمت به خلق را به تن داشته و با رفع تمامی موانع و چالش‌ها نسبت به وضعیت منابع آب استان احساس تعهد و مسئولیت داشته‌اند که این مهم شایسته تقدیر است.
امام جمعه شهرستان سنندج، استفاده از ظرفیت روحانیون در جهت ترویج فرهنگ شیوه‌های صحیح صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب را اقدامی شایسته دانست و افزود: روحانیون همیشه در شرایط بحرانی کنار مردم و مسئولان بوده‌اند و امروز مدیران باید بیش از پیش از این توان استفاده نمایند.
نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری، دغدغه مدیران شرکت آب منطقه‌ای استان را در بحث مدیریت مصرف آب ارزشمند دانست و عنوان کرد: آینده‌نگری از اهم موضوعات در شیوه‌های مدیریت است و این همان بصیرت است که امروزه مدیران باید توجه ویژه به آن داشته باشند، چرا که آینده بشریت به تصمیمات مدیران وابسته است.
به‌گفته وی، زیاده روی و اسراف در هر امری خصوصا در استفاده از نعمات الهی، ناپسند است.
فایق رستمی اضافه کرد: آب یک موضوع فرابخشی بوده و تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌های دولتی، خصوصی و آحاد جامعه باید نسبت به بحران آب احساس مسئولیت نمایند و برای مصارف شرب، کشاورزی و صنعت از علوم و تکنولوژی روز دنیا استفاده نمایند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت حفاظت از منابع آب اظهار داشت: خوشبختانه وزارت نیرو در حیطه وظایف خود به بحث فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف آب، توجه ویژه کرده و اجرای موفق طرح‌های تعادل بخشی، خصوصاً طرح داناب گویای این واقعیت است.
آریانژاد به وضعیت کاهش بارندگی اشاره کرد و گفت: وضعیت کاهش بارندگی فصل بهار استان طی 52 سال گذشته بی‌سابقه بوده و در فروردین ماه سال‌جاری حدود 83 درصد نسبت به میانگین نیم قرن گذشته کاهش بارندگی داشته‌ایم.
  • خبرنگار:کامران سهرابی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر