کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1400/02/21 08:12
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان خبر داد:

صرفه‌جویی 292 میلیون مترمکعبی در منابع آب زیرزمینی استان همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: از ابتدای اجرای طرح تعادل بخشی آب تاکنون 4 هزار و 717 حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان با صرفه جویی 229 میلیون مترمکعب آب پر و مسدود شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "منصور ستوده" گفت: با انسداد 4 هزار و 717 حلقه چاه غیرمجاز بیش از 229 میلیون متر مکعب آب در منابع زیرزمینی صرفه‌جویی شده است.
وی افزود: بیشترین تعداد چاه‌های پر شده در شهرستان‌های کبودراهنگ با 1403 حلقه چاه و شهرستان رزن با 763 حلقه چاه بوده است.
وی ادامه داد: تا کنون 5170 حلقه چاه مجاز مجهز به کنتور هوشمند آب و برق شده که این روند به طور جدی و با سرعت در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان بیان کرد: تعداد 12 اکیپ گشت و بازرسی در راستای نظارت بر چاه‌های مجاز و جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های استان به طور شبانه روزی دشت‌ها را کنترل می‌کنند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه بر اساس هدفگذاری انجام شده، تمامی چاه‌های غیرمجاز در سطح استان همدان پر و مسدود می‌شود، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 71 حلقه چاه غیرمجاز پر شده که میزان صرفه‌جویی آب از این محل یک میلیون و 714 هزار مترمکعب بوده است.
ستوده با تاکید بر اینکه در روند انسداد چاه‌های غیرمجاز استان همدان هیچگونه مماشاتی صورت نمی‌گیرد، عنوان کرد: خوشبختانه دادگستری، دادستانی، فرمانداری‌ها، نیروی انتظامی و سایر مسئولان استان همدان همکاری مطلوبی را در روند حفاظت از منابع آب استان دارند که این امر سبب شده همدان به عنوان یکی از استان‌های برتر در این زمینه شناخته شود.
  • خبرنگار:همایون گل‌محمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر