کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/02/20 14:30

مشکل کمبود آب یک روستا در زنجان حل شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: مشکل کمبود و افت فشار آب در روستای "دواسب" از توابع شهرستان زنجان با اجرای 700 متر لوله گذاری جدید و افزایش توان تولید در این روستا رفع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: با اجرای این عملیات و جدا سازی آب بخش روستایی دواسب از مخزن 500 متر مکعبی و وارد مدار نمودن پمپ سوم تامین آب و همچنین شناسایی چندین فقره انشعاب غیرمجاز، مشکل چندین ساله اهالی این روستا حل شد.
وی افزود: روستای دواسب با جمعیتی بالغ بر 4 هزار نفر، پیش از این به دلیل اختلاف شیب و افت فشار آب، وجود انشعابات غیرمجاز و عدم رعایت الگوی مصرف با مشکل کمبود و قطعی آب مواجه بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: در همین راستا با پیمایش تمامی انشعابات این روستا توسط شرکت آبفا، تعداد 21 رشته انشعاب غیرمجاز باغات و واحدهای مسکونی در روستای دواسب شناسایی و جمع آوری شد.
جزءقاسمی اظهار داشت: متخلفان در این زمینه پس از تشکیل پرونده، توسط واحد حقوقی شرکت آب و فاضلاب به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
وی تاکید کرد: شرکت آبفا در روستاهای دیگر نیز به ترتیب اولویت، نسبت به جمع آوری انشعابات غیرمجاز اقدام کرده و قاطعانه و بدون هیچگونه اغماضی با متخلفان برخورد خواهد کرد.
این مسئول یادآور شد: اکثر روستاهای استان در طول سال مشکل کمبود آب نداشته و تنها در فصل گرم سال با عدم رعایت الگوی مصرف و آبیاری درختان و باغات با آب شرب است که مشکل کمبود را در این مناطق به وجود می‌آورد.
  • خبرنگار:مهدی کلانتری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر