کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/02/20 14:50

معرفی کانون‌های نصب انشعاب‌ غیرمجاز آب در خراسان رضوی

مدیرعامل آبفای خراسان رضوی کانون‌های نصب انشعاب‌های غیرمجاز آب در این استان را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید ابراهیم علوی" در  همین رابطه از کشف و شناسایی 5 هزار انشعاب غیرمجاز آب در سال گذشته در شهرها و روستاهای خراسان رضوی خبر داد و از نیشابور، طرقبه و شاندیز، گلبهار، چناران و تا حدودی خلیل آباد به عنوان کانون‌های ساخت و ساز باغ ویلا و دارای بیشترین آمار انشعاب غیرمجاز آب در استان نام برد.
وی با بیان اینکه هزینه حفر و تجهیز یک حلقه چاه با دبی 15 لیتر برثانیه حدود 25 میلیارد ریال است، خاطرنشان کرد: شناسایی و قطع 10 انشعاب بزرگ غیرمجاز برابر است با هزینه حفر یک چاه جدید، بنابراین مدیران شهرستانی در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به تشکیل کمیته استانی مدیران صنعت آب و برق در خراسان رضوی افزود: اولین نشست اعضای این کمیته با رییس کل دادگستری خراسان رضوی برگزار و چالش انشعاب‌های غیرمجاز آب و تاثیر خاموشی‌های احتمالی بر روند آبرسانی به شهرها و روستاها بررسی شد.
علوی شعار سال جاری را "کاهش 10 درصدی مصارف غیر ضروری برای عبور از تابستان" اعلام و بر تعامل هر چه بیشتر مدیران شهرستان‌ها با رسانه‌ها برای ترویج فرهنگ مدیریت صحیح مصرف آب تاکید کرد.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر