کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/02/15 13:19

خسارت 26 میلیارد ريالی تندباد به شبکه توزیع برق سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: باد شدید و باران روزهای اخیر در این استان حدود 26 میلیارد ريال به شبکه‌های توزیع برق این منطقه خسارت وارد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "خلیل عوض زاده" اظهار داشت: شهرستان‌های هیرمند، زاهدان، نیکشهر، ایرانشهر، قصرقند، دلگان، زابل، پلان و راسک از جمله مناطقی هستند که دچار خسارت شده‌اند.
وی ادامه داد: 6 دستگاه ترانس، 117  اصله تیر و سه هزار و 220 متر شبکه فشار ضعیف و متوسط از جمله خسارت وارد شده به شبکه توزیع برق این استان است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به آمادگی قبلی اکیپ‌های عملیاتی این شرکت در سطح استان بلافاصله با بسیج امکانات و نیروهای عملیاتی نقاط آسیب دیده ترمیم و شبکه برق پایدار شد.
وی با بیان اینکه در برخی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان همچنان شاهد باد و باران هستیم، تصریح کرد: با تلاش شبانه‌روزی پرسنل توزیع برق این استان بخش اعظمی از شبکه‌های آسیب دیده اصلاح و مجدداً احداث شده و در حال حاضر شبکه توزیع برق استان در شرایط پایداری به‌سر می‌برد.
عوض زاده اظهار داشت: به‌رغم آمادگی تیم‌های عملیاتی و لجستیکی این شرکت، در مواردی که راه دسترسی به روستاها در اثر سیل از بین می‌رود، امکان اقدام و عملیات فوری سلب و رفع خاموشی و بازسازی شبکه با تاخیر همراه می‌شود.
این گزارش حاکی است، فعالیت سامانه بارشی فعال در این استان تا پنج‌شنبه ادامه دارد و انتظار می‌رود در نتیجه بارش‌های رگباری آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها را شاهد باشیم.
  • خبرنگار:سیدشهاب الدین عبدلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر