کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/02/13 14:26

آب شرب ۲۴ روستای استان بوشهر به وضعیت پایدار رسید

در ارتباط ویدئو کنفراسی با وزیر نیرو و در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، تامین آب ۲۴ روستای این استان در شهرستان‌های بوشهر، دشتی، دشتستان و تنگستان به وضعیت پایدار رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالحمید حمزه‌پور" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در این آیین افزود: شمار خانوارهای زیرپوشش این طرح ۲ هزار و ۵۳۷ خانوار با جمعیت ۱۸ هزار و ۳۵۲ نفر و پروژه‌های اجرا شده شامل شبکه توزیع آب روستاهای سراج آباد و رستمی است.
حمزه‌پور ادامه داد: با اجرای خط انتقال آب از چاه‌های تنگ سدر(واقع در دشتی) وضعیت تامین آب در ۲۲ روستای شهرستان‌‌های دشتی و تنگستان به پایداری کامل رسید.
حمزه‌پور عنوان کرد: مشخصات فنی پروژه‌های اجرا شده شامل خط انتقال به طول ۲۵ کیلومتر و شبکه توزیع به طول ۲۰ کیلومتر است که در مجموع با اعتبار ۶۵۸ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.
وی افزود: تامین، پایداری آب و رفع مشکلات شبکه آب و جلوگیری از هدررفت شبکه‌های فرسوده روستایی از جمله اهداف مهم این طرح‌هاست.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ادامه داد: سهم استان بوشهر از مجتمع‌های آب روستایی ۱۱ مجتمع با پوشش ۲۵۰ روستا است که تاکنون کار مجتمع ۲۴ روستا به اتمام رسیده است.
وی یادآور شد: در ادوار گذشته و همزمان با کار دولت تدبیر و امید نیز کار احداث مجتمع آب ۸۰ روستای استان بوشهر به اتمام رسیده است.
در هفته پنجم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، هفت پروژه بزرگ صنعت آب با سرمايه‌گذاري 157 ميليارد تومان در استان‌‌هاي زنجان، اصفهان، بوشهر، کرمان و خراسان جنوبی با دستور ویدئو کنفرانسی وزير نيرو به بهره‌برداري رسید.
  • خبرنگار:امیرحسین طاووس‌خواه
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر