کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1400/02/13 12:46
استاندار بوشهر عنوان کرد:

اجرای بی‌سابقه طرح‌های توسعه منابع آب در استان بوشهر

استاندار بوشهر عملکرد طرح‌های توسعه منابع آب و پروژه‌های سد سازی استان را بی‌سابقه و درخشان توصیف کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالکریم گراوند" با اشاره به پروژه‌های سد سازی استان اظهار کرد: در حوزه سدسازی در استان بوشهر اقدامات مهم و تاثیرگذاری انجام شده است. سد دالکی با ۹ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفته شد و اکنون بالای ۳۹ درصد ساخته شده و به‌زودی اعتبار مصوب ۴۰ میلیارد تومانی این پروژه تخصیص یافته و پرداخت می‌شود.
وی از افتتاح سد خائیز تنگستان در سه تا چهار هفته آینده خبر داد و عنوان کرد: ساخت یک سد با ظرفیت ۱۶ میلیون مترمکعب در مدت سه سال سابقه نداشته و نشان از تلاش شبانه‌روزی در این حوزه برای تحقق مطالبات مردم است.
استاندار بوشهر با تشریح وضعیت سدهای فاینانس خارجی در استان بوشهر گفت: سد دشت پلنگ با حجم مخزن ۱۵۰ میلیون متر مکعب در حال ساخت است که سهم ۷.۵ درصدی آن پرداخت شده و همچنین سد باغان هم با حجم مخزن ۳۲ میلیون متر مکعب، ییش ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با افتتاح آن به ۲ شهرستان و ۲۸ روستا آبرسانی می‌کند.
گراوند، با اشاره به اجرای طرح‌های سدسازی در دیگر نقاط استان افزود: بر اساس ظرفیت‌ها، ساخت سد در استان بوشهر در دستور کار قرار گرفته و سد ارغون کلمه در شهرستان دشتستان هم در راستای تامین آب شرب با ظرفیت ۱.۸ میلیون متر مکعب در مدت یک سال ساخته شد و ساخت سد اخند هم در حال تکمیل شدن است.

  • خبرنگار:محمدرضا جهانشاهی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر