کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/02/12 16:54

رونمایی از نخستین خودرو عملیاتی مدیریت بحران فاضلاب در اصفهان

نخستین خودرو عملیاتی مدیریت بحران صنعت آب و فاضلاب در اصفهان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان در مراسم رونمایی از این خودرو که با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان و نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: خودرو مدیریت بحران با هدف رفع حوادث فاضلاب در کوتاه ترین زمان ممکن راه اندازی شده است.
هاشم امینی با بیان اینکه این پروژه برای اولین بار در کشور از سوی فعالان صنعت آبفا در اصفهان طراحی و عملیاتی شد، خاطرنشان ساخت: قدمت شبکه فاضلاب در اصفهان به بیش از نیم قرن می‌رسد و بر این اساس فرسودگی شبکه فاضلاب یکی از مهم ترین عوامل وقوع حوادث در نقاط مختلف اصفهان است و از آنجایی که وقوع حوادث فاضلاب تبعات زیست محیطی به همراه دارد، این خودرو با هدف کاهش تبعات مختلف حوادث شبکه فاضلاب طراحی و عملیاتی شده است.  
وی با اشاره به امکانات خودرو مدیریت بحران شبکه فاضلاب اعلام کرد: تمام تجهیزاتی که برای رفع بحران شبکه فاضلاب نیاز است در این خودرو جانمایی شده است و برای مثال در گذشته برای رفع حوادث شبکه فاضلاب بعضا از ماشین آتشنشانی به منظور دریافت اکسیژن، کمک گرفته می‌شد، اما با راه اندازی این خودرو وسایل لازم برای اکسیژن رسانی به آسیب دیدگان مهیا شده است.
مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان تصریح کرد: راه اندازی این خودرو تاثیر به سزایی در کاهش دخالت نیروی انسانی و برخی تجهیزات دارد و این مهم در نهایت موجب کاهش هزینه ها در رفع بحران های شبکه فاضلاب می‌شود.
امینی افزود: شرکت آبفا به منظور ارتقای سطح کیفی خدمات خود، استان اصفهان را به هفت منطقه تقسیم نموده است و مقرر شده به منظور وقوع احتمالی حوادث شبکه فاضلاب در سطح استان، هفت خودرو مدیریت بحران با تجهیزات کامل در این مناطق مستقر شوند تا بدین وسیله از تبعات وقوع حوادث کاسته گردد.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر