کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/02/13 08:40
مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

کیفیت و سلامت آب شرب اصفهان به‌طور مستمر رصد می‌شود

مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه کنترل و نظارت بر سلامت و کیفیت آب شرب جزو وظایف ذاتی و اساسی نهادهای نظارتی مانند مرکز بهداشت است، گفت: گروه‌های مهندسی بهداشت آب مرکز بهداشت به‌طور روزانه پارامترهای کیفی آب شرب را بررسی می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی میرجهانیان" اظهار داشت: سلامت و کیفیت آب بر اساس استانداردهای 1053 و 1011 سازمان ملی استاندارد توسط نهادهای نظارتی بررسی و کنترل می‌شود. 
وی افزود: همه روزه سلامت و کیفیت آب شرب از لحاظ میکروبی، شیمیایی و میزان کلر باقی مانده توسط مرکز بهداشت اصفهان کنترل می‌شود.
مدیر گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر سلامت آب شرب شهرها و روستاهای استان عنوان کرد: در سال گذشته 450 هزار آزمایش کلر باقی‌مانده در نقاط شهری و روستایی استان انجام شد که نتیجه 99.74 درصد کلرسنجی‌ها در مناطق شهری و 99.48 درصد در مناطق روستایی مطلوب بوده است.
میرجهانیان افزود: همچنین در سال گذشته 25 هزار آزمایش میکروبی آب در سطح استان انجام شد که نتایج به دست آمده نشان داد مطلوبیت آب شرب شهری 100 درصد و روستایی 99.84 درصد بوده است.
وی با اشاره به انجام 1500 آزمایش شیمیایی روی آب شرب در این مدت گفت: نتایج این آزمایش‌ها بیانگر سلامت و کیفیت مطلوب آب شرب شهرها و روستاهای استان بوده است.
وی وجود املاح در آب شرب را برای سلامت مردم ضروری دانست و تاکید کرد: املاح معدنی باید در آب شرب موجود باشد و در صورتی که املاح آن گرفته شود، تبدیل به آب مقطر شده که برای سلامتی مضر است.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر