کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1400/02/12 09:37

آمادگی صنعت برق استان یزد برای پیک بار سال 1400

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد، بر آمادگی صنعت برق استان و توجه به مدیریت مصرف در آستانه پیک بار الکتریکی سال جاری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ابوالفضل اسدی" با بیان اینکه تلاشگران و خدمتگزاران صنعت برق استان به طور منظم و بدون هیچ‌گونه تعطیلی، در تمامی شرایط و چالش‌های محیطی از جمله اوج واگیری بیماری کرونا در حال خدمات‌رسانی و تامین برق مطمئن و پایدار برای مردم، مراکز درمانی و صنایع هستند، خاطرنشان کرد: به‌رغم محدودیت‌های موجود در بخش تولید، همکاران ما تمامی تلاش خود را برای تولید حداکثری به‌کار گرفته و با سرویس به‌موقع، بهینه‌سازی، توسعه و احداث پروژه‌های برق‌رسانی، برای پیک بار سال ۱۴۰۰ آماده می‌شوند.
وی با اشاره به افتتاح ۱۹ پروژه صنعت برق استان با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال گذشته افزود: مصمم هستیم که یک نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی توسط بخش خصوصی و ۳ پروژه پست فوق‌توزیع در مناطق بهاباد، یزد مهر و رستاق را با ارزش تقریبی ۲۹۰ میلیارد تومان، قبل از پیک بار ۱۴۰۰ و تا پایان خرداد سال جاری به بهره‌برداری برسانیم.
اسدی در ادامه افزایش ۵ درجه‌‌ای دمای هوا، کاهش آب سد‌ها و افزایش ۲۶ درصدی مصرف انرژی در بخش صنعت را یکی از چالش‌های پیش‌روی صنعت برق عنوان کرد و افزود: در سال پیش‌رو نیازمند همکاری دولت، مسئولان، مردم و صنایع هستیم تا بتوانیم با مصرف بهینه انرژی برق، تابستان ۱۴۰۰ را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.
وی تصریح کرد: در سال گذشته در ساختمان‌های شرکت برق منطقه‌‌ای یزد با استفاده از راهکار‌های بدون هزینه و کم‌هزینه، مصرف انرژی برق به میزان ۱۰ درصد و مصرف گاز به میزان ۳۷ درصد کاهش یافته که این راهکار‌ها می‌توانند برای سایر بخش‌ها و ادارات استان نیز مورد استفاده قرار گیرند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد در ادامه اجرای طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای مشترکان صنعتی، کشاورزی و خانگی را یادآور شد و افزود: صورتحساب مشترکانِ خوش مصرفی که بتوانند در مصرف برق صرفه‌جویی ۱۰ درصدی داشته باشند، به میزان ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت، لذا در قدم اول کافیست مشترکان با به‌کارگیری مجموعه راهکار‌های بدون هزینه و کم‌هزینه، از هدر رفت انرژی جلوگیری کنند تا تابستان پیش رو را بدون قطعی پشت سر بگذاریم. در این راستا کارشناسان صنعت برق استان، همواره آماده ارایه مشاوره به مردم استان هستند.
  • خبرنگار:علیرضا عسکری اشکذری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر