کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1400/02/09 11:56
با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور در چهارمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

​4 طرح بزرگ صنعت آب با اعتبار 2600 میلیارد تومان به بهره‌برداری ‌رسید

چهار طرح بزرگ صنعت آب با سرمایه‌گذاری 2600 میلیارد تومان و آغاز عملیات اجرایی سد "زارم‌رود" در سه استان هرمزگان، مازندران و خوزستان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو در چهارمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال 1400 به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز پنج‌شنبه پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با بهره‌برداری از چهار طرح وارد هفته چهارم خود در سال 1400 شد که از این چهار طرح، دو طرح در استان هرمزگان، یک طرح در استان مازندران و یک طرح نیز در استان خوزستان قرار دارد.
"فاز سوم سامانه نمک زدایی بندرعباس، خط انتقال آبرسانی به بندرعباس از آب شیرین‌کن" و تصفیه‌خانه آب سرنی" به ارزش 1285 میلیارد تومان دو طرح‌ افتتاح شده‌ در استان هرمزگان است که به بهره‌برداری رسیدند.
"واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب ساري" با اعتبار 150 میلیارد تومان نیز یکی دیگر از طرح‌های افتتاح شده در استان مازندران است.
آخرین طرح نیز "آبگیري سد بالارود" با سرمایه‌گذاری 645 میلیارد تومان در استان خوزستان است که امروز با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی آبگیری شد.
همچنین در ادامه پویش هفته چهارم، رئیس جمهور دستور آغاز عملیات اجرایی "سد زارم‌رود" با سرمایه‌گذاری 90 میلیارد تومان در استان مازندران را صادر کرد.

  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر