کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1400/02/02 13:09

کمبود آب 90 لیتر بر ثانیه در شهرستان روانسر کرمانشاه

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر گفت: شهرهای روانسر و شاهو به ۲۰۵ لیترآب در ثانیه نیاز دارند که در حال حاضر ۱۵۵ لیتر وارد شبکه توزیع می‌شود و ۳۵ لیتر در ثانیه برای شهر روانسر و ۱۵ لیتر در ثانیه برای شهر شاهو کمبود آب داریم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غفار صالحی" افزود: نیاز آبی روستاهای تحت پوشش این شهرستان نیز ۱۲۰ لیتر در ثانیه است که در حال حاضر و در مجموع فقط ۸۰ لیتر در ثانیه آب تامین می‌شود، بنابراین کمبود ۴۰ لیتر در ثانیه وجود دارد.
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ روستای این شهرستان به دلیل کمبود بارش‌ها تنش آبی مواجه است، اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته چشمه‌های تامین آب روستاها با افت شدید مواجه شده و میزان آبدهی آنها ۵۰ درصد کاهش داشته است.
صالحی اضافه کرد: علت کمبود آب در منابع آبی شهرستان، کاهش ۳۸ درصدی بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته بویژه کاهش چشمگیر بارش برف است.
وی ادامه داد: بر اساس آمارهای اداره هواشناسی در سال زراعی ۳۲۹ میلی‌متر بارندگی داشتیم این در حالی است که سال گذشته ۵۳۰ میلی‌متر بارش ثبت شده است.
مدیر امور آب و فاضلاب روانسر یادآور شد: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۱ درصد جمعیت روستایی این شهرستان از آب آشامیدنی برخوردار هستند.
صالحی گفت: آب شهر روانسر از دو حلقه چاه و آب شرب روستاها نیز از ۹ حلقه چاه و ۲۵ دهنه چشمه تامین می‌شود.
امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر ۱۰ هزار و ۱۴۸ مشترک شهری و شش هزار و ۲۵۰ مشترک روستایی دارد.
  • خبرنگار:علی مرادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر