کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/01/31 14:26
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان خبر داد:

بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ آبرسانی میناب هرمزگان در سال جاری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در نشست مشترک با فرماندار و بخشداران میناب از اجرای پروژه های متعدد برای تامین نیاز آبی شهر و روستاهای این شهرستان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امین قصمی" با بیان اینکه شهرستان میناب امسال شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های متعدد آب و فاضلاب خواهد بود، افزود: بهره‌برداری از این پروژه‌ها بخش عمده‌ای از نیازهای این شهرستان بویژه در مناطق پرتنش را برطرف خواهد کرد.
وی افزود: شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با در پیش گرفتن سیاست تامین آب شهرستان میناب از طریق منابع سطحی و طرح‌های نمک زدایی، اقدامات ماندگاری در این شهرستان انجام و به بهره برداری خواهد رساند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تشریح جزئیات اجرای این طرح‌ها گفت: یکی از اقدامات ماندگار در دستور کار آب و فاضلاب، تامین آب شهر میناب از منابع سطحی و تصفیه خانه سد سرنی است.
به گفته وی، اجرای این طرح در راستای حفظ سفره‌های زیرزمینی و عمل به وعده‌هایی است که آبفا و استاندار هرمزگان قول اجرایی شدن آن را داده بودند.
قصمی ادامه داد، با تکمیل خط انتقال آب از تصفیه خانه سد سرنی تا مخازن این شهر، نیاز آبی مشترکین شهر میناب تا پایان امسال از منابع سطحی تامین خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین به وضعیت تامین  آب سندرک و روستاهای تحت پوشش آن اشاره کرد و افزود: پروژه انتقال آب از "گرو" به "سندرک" تامین آب پایدار مناطق یاد شده را به دنبال خواهد داشت.
به گفته قصمی، این پروژه تا پایان سال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین به احداث آب شیرین‌کن کرگان اشاره کرد و افزود: با احداث این آب شیرین‌کن، شهرستان میناب به منابع متعدد تامین آب، دسترسی خواهد داشت که کمک شایانی به بهبود وضعیت آب مناطق مختلف این شهرستان خواهد کرد.
همچنین در این نشست سلحشور فرماندار شهرستان میناب با قدردانی از اقدامات شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: شهرستان میناب با توجه به جمعیت بالای آن در مناطق شهری و روستایی نیازمند رفع مشکلات حوزه آب است که امیدواریم با برنامه‌های در دستور کار آبفا به شرایط مناسبی در تامین آب این شهرستان دست پیدا کنیم.
  • خبرنگار:زهرا بیگلری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر