کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/01/29 14:09
مدیرعامل آبفای تربت حیدریه عنوان کرد:

سامانه پیشرفته تغلیظ لجن تصفیه‌خانه فاضلاب تربت‌حیدریه در آستانه بهره‌برداری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت: سامانه پیشرفته  تغلیظ  لجن تصفیه خانه فاضلاب این شهر به‌زودی بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) "علی رضا عباسی" یکی از چالش‌های اصلی تصفیه خانه‌های فاضلاب را دفع لجن حاصل از فرآیند این واحدها برشمرد و اظهار داشت: با بهره برداری از این سامانه در ادیبهشت ماه امسال، امکان آبگیری کامل لجن تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه به میزان 200 تا 250 مترمکعب در روز فراهم می‌شود.
وی میزان سرمایه گذاری مشترک در اجرای سامانه از محل اعتبارات ملی و بخش خصوصی را بیش از 200 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این سامانه در نوع خود پیشرفته‌ترین سامانه در استان‌های خراسان محسوب می‌شود و تا کنون در هیچ شهری به‌کارگرفته نشده است.
به گفته وی، پیش ازاین لجن تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه به شکل طبیعی خشک می‌شد که با توجه به افزایش دبی، نصب و راه اندازی سامانه تغلیظ در دستور کار قرار گرفت.
عباسی با اشاره به ضرورت اجرای 350 کیلومتر شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در تربت حیدریه، از اجرای 247 کیلومتر شبکه در این شهر خبر داد که 210 کیلومتر آن درحال بهره برداری است و 29 هزار مشترک هم از خدمات این بخش بهره می‌برند.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای 85 کیلومتر شبکه جدید تمام مناطق شهر تربت حدریه تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار می‌گیرند.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر