کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/01/25 08:59

آبرسانی به مجتمع 41 روستایی شهرستان تیران و کرون در اصفهان

عملیات اجرای مرحله سوم آبرسانی به مجتمع 41 روستایی شهرستان تیران و کرون با اجرای 7 کیلومتر خط انتقال آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر آبفای تیران و کرون با بیان اینکه اجرای این طرح در واپسین روزهای سال 1399آغاز شد، اظهار داشت: از دهم اسفند ماه سال گذشته عملیات آبرسانی به روستای قلعه ناظر که بخشی از مجتمع 41 روستایی شهرستان تیران و کرون است، آغاز شده و تاکنون بیش از 3500 متر از خطوط انتقال به اجرا درآمده است.
"سعید عابدینی" هدف از اجرای این طرح را ارتقای کمی و کیفی آب شرب ساکنان روستای قلعه ناظر برشمرد و اظهار داشت: هم اکنون آب شرب این روستا از طریق منابع محلی تامین می‌شود که با بهره‌برداری از این طرح آب شرب 2275 نفر از ساکنان این روستا از سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ تامین خواهد شد.
مدیر آبفای تیران و کرون با تاکید بر لزوم تامین پایدار آب شرب روستای قلعه ناظر اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود این طرح در خرداد ماه سال جاری به بهره برداری برسد.
عابدینی با بیان اینکه از سال 1384 آبرسانی به  مجتمع 41 روستایی تیران و کرون در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان ساخت: از آن زمان تا پایان سال گذشته 34 روستا در مجتمع 41 روستایی تیران و کرون تحت پوشش سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ قرار گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه با اجرای 8 کیلومتر خط انتقال دیگر، تمامی 41 روستای این مجتمع از آب طرح اصفهان بزرگ بهره مند می‌شوند، اظهار کرد: با اجرای این عملیات، روستاهای کردعلیا، کرد سفلی، دولت آباد، دره بید، گن هران و تقی آباد در مجتمع 41 روستایی تیران و کرون از سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ برخوردار می‌شوند.
مدیر آبفای تیران و کرون با بیان اینکه مرحله سوم طرح آبرسانی به مجتمع 41 روستایی، با مشارکت دهیاری روستای قلعه ناظر اجرایی شده است، ابراز امیدواری کرد، با تامین اعتبارات لازم، مرحله بعدی این طرح نیز شامل آبرسانی به 6 روستای باقی مانده در این مجتمع آغاز شود.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر