کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/01/22 14:34

سیاست شرکت آبفا جیره‌بندی آب شرب در اصفهان نیست

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای استان اصفهان گفت: سیاست شرکت آبفای استان اصفهان جیره‌بندی آب نبوده است و این امر در صورت مدیریت مصرف تحقق می‌یابد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ناصر اکبری" در خصوص خبرهای منتشره مبنی بر احتمال جیره‌بندی آب در اصفهان اظهار کرد: متاسفانه بارش‌ها در شرایط نرمالی قرار ندارد و با توجه به اینکه بارش‌ها 33 درصد کمتر از حد معمول بوده، اکنون ذخیره سد زاینده رود به کمترین حد خود رسیده است.
وی افزود: در این شرایط نیازمند اقدامات فنی، توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل سامانه اضطراری آبرسانی هستیم.
وی در عین حال بر مدیریت مصرف آب توسط مردم تاکید کرد.
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای استان اصفهان تصریح کرد: سیاست شرکت در هیچ زمانی جیره‌بندی آب شرب نبوده و نیست و اگر مردم مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند، می‌توان بدون جیره بندی و محدودیت، از شرایط موجود عبور کرد.
اکبری افزود: به دلیل خشکی زاینده رود و خارج شدن چاه‌های فلمن از مدار بهره برداری، در شرایط اوج مصرف در حدود 3 مترمکعب بر ثانیه کمبود آب داریم.
وی با بیان اینکه اصفهانی‌ها همواره یاد گرفته‌اند در شرایط سخت با بهره گیری از روش‌های بهینه، مصرف آب را مدیریت کنند، افزود: متاسفانه در این مدت به علت شیوع ویروس کرونا، مصرف آب بین 12 تا 16 درصد افزایش داشته و بنابراین شرایط سخت‌تری را نسبت به سال‌های گذشته داریم.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر