کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1400/01/21 08:55
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان:

31 روستا در استان زنجان از نعمت آب شرب برخوردار می‌شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: سال گذشته 48 طرح آبرسانی روستایی در استان آغاز شد که از این تعداد 17 طرح به بهره‌برداری رسیده و به‌زودی 31 روستای دیگر نیز در مناطق مختلف استان زنجان از نعمت آب شرب برخوردار می‌شوند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «علیرضا جزء قاسمی» در دیدار مدیران صنعت آب و فاضلاب با حجت الاسلام والمسلمین خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان اظهار کرد: برای اجرای این 31 طرح اعتباری افزون بر 25 میلیارد تومان هزینه شده است و جمعیتی معادل 23 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
وی افزود: استان زنجان جزو نخستین استان‌هایی است که طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در آن اجرایی شده و امسال با در اولویت قرار دادن آبرسانی به روستاها و تخصیص تمام امکانات در این زمینه، طرح‌های آبرسانی روستایی با شتاب بیشتری در استان اجرایی می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در زمینه توسعه خدمات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در استان نیز طی دو سال اخیر اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال از محل منابع داخلی برای توسعه صنعت فاضلاب زنجان هزینه شده است.
جزءقاسمی اظهار کرد: ارتقای واحد اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان با 200 هزار نفر جمعیت به بهره‌برداری رسیده و احداث واحد دوم این تصفیه‌خانه نیز 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب زنجان، جمعیت تحت پوشش این تصفیه‌خانه به 410 هزار نفر افزایش می‌یابد، گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب دندی نیز سال گذشته افتتاح و تصفیه‌خانه فاضلاب زرین آباد هم طی روزهای آتی به بهره برداری می‌رسد.
  • خبرنگار:مهدی کلانتری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر