کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/12/19 17:32
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان:

طرح‌های آبرسانی به ۴۲ روستای خوزستان به بهره‌برداری رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از افتتاح طرح‌های آبرسانی به ۴۲ روستای استان در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "صادق حقیقی‌پور" با اشاره به آبرسانی به ۴۲ روستای استان خوزستان در پویش #هرهفته_الف_ب_ایران وزارت نیرو اظهار کرد: طرح‌های آبرسانی به ۴۲ روستای خوزستان امروز به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر نیرو افتتاح شدند.
وی افزود: این طرح‌ها در بخش اول آبرسانی ما در خوزستان، در پنج شهر شامل ۱۱ روستا در رامشیر شامل روستاهای شاوه‌ها چای عوفی، ۶ روستا در بخش‌های مرکزی و غیزانیه اهواز شامل روستاهای حاشیه دز و شعیط و ملچ، ۱۴ روستا در جفیر شهرستان هویزه، ۹ روستا در روستاهای ام السراجینه و کاییدیه شهر باوی و ۲ روستای حومه غربی رامهرمز بوده‌اند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان اظهار کرد: از این ۴۲ روستا، ۲۶ روستا با جمعیت یک هزار و ۷۷۲ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۷ هزار و ۲۴۱ نفر، فاقد شبکه آبرسانی بوده‌اند و با تانکر سیار آبرسانی می‌شدند که با این پروژه‌ها، مشکل این خانواده‌ها در تامین آب شرب از طریق شبکه برطرف شد.
حقیقی‌پور تصریح کرد: این پروژه‌ها با خط انتقالی به طول ۹۷ کیلومتر و نیز ۹۸ کیلومتر شبکه توزیع اجرا شده است. میزان تولید آب آشامیدنی ۴۰ لیتر در ثانیه است و با افتتاح این پروژه‌ها بیش از ۱۱ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان خاطرنشان کرد: برای این پروژه‌ها که از اعتبارات صندوق توسعه ملی سال ۹۸ اجرا شده‌اند، بیش از ۳۷ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

  • خبرنگار:راشین نجارپور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر