کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/12/19 17:37
با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو در هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

طرح آبرسانی به 8 روستای استان گیلان افتتاح شد

طرح آبرسانی به 8 روستای استان گیلان در هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ارسلان زارع" استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به اینکه شاخص بهره‌مندی روستاهای این استان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی در دولت تدبیر و امید حدود 13 درصد افزایش داشته است، گفت: جمعیت بهره‌مند از آب شرب روستایی در گیلان از 65 به 77.32 درصد ارتقا یافته است.
استاندار گیلان افزود: هم اینک 1712 روستای استان تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار دارند و از نعمت حیاتی و مهم آب آشامیدنی بهداشتی برخوردارند. 
وی با بیان اینکه طی هفت سال گذشته جمعیت شهری بهره‌مند از آب شرب سالم و تصفیه شده در گیلان 14 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: ظرفیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب استان نیز در این مدت 70 درصد افزایش یافته است.
استاندار گیلان، با قدردانی از وزیر نیرو جهت اجرای طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: با اجرای این طرح در گیلان، مراکز پاسخگویی به مردم 3.2 برابر رشد داشته است.
همچنین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در این مراسم در خصوص طرح آبرسانی به 8 روستای استان گفت: با بهره برداری از این طرح، جمعیتی بالغ بر 7 هزار و 400 نفر در شهرستان های رشت، صومعه سرا، سیاهکل، شفت، رودسر و املش از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند.
"سید محسن حسینی"، اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را 81 میلیارد ریال ذکر کرد.
وی ظرفیت تامین آب این روستاها را 23 لیتر بر ثانیه عنوان و تصریح کرد: برای آبرسانی به این تعداد روستا 25 هزار متر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا و 330 مترمکعب مخزن ذخیره احداث شد.
حسینی با اشاره به گذشت یک سال از یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی گیلان گفت: در این مدت با بهره مندی از همه ظرفیت‌های موجود در تاسیسات آبرسانی شهرها و روستاهای استان و افزایش ظرفیت تولیدآب جهت پایداری خدمات آبرسانی، 294 روستای گیلان از آب با کیفیت برخوردار شدند.
وی افزود: اجرای طرح یکپارچه سازی، تاثیر خوب و مثبتی در پایداری خدمات آبرسانی به روستاها داشته است.
  • خبرنگار:لیلا علیزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر