کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/12/18 12:06
تا عید نوروز امسال؛

15 درصد به تولید آب کرج مرکزی اضافه می‌شود

با حفر، تجهیز و بهره‌برداری از سه حلقه چاه در حاشیه رودخانه کرج و اجرای 700 متر خط انتقال با قطر 700 میلی‌متر، بهره‌برداری بخشی از تخصیص جدید آب از سوی وزارت نیرو به کرج مرکزی برای جمعیت 100 هزار نفر تحقق می‌یابد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ذوالفقار مهدی‌زاده" مدیرعامل آبفای استان البرز در این خصوص گفت: به دنبال موافقت وزارت نیرو برای تخصیص آب بیشتر برای مصارف شرب شهروندان کرجی که نیازمند احداث زیرساخت تصفیه‌خانه آب است، مجوز حفر و تجهیز شش حلقه چاه در حاشیه رودخانه کرج اخذ شد که تا کنون سه حلقه از آن حفر و آماده تجهیز شده است.

وی افزود: چون احداث تصفیه‌خانه شماره 3 کرج نیازمند 150 میلیارد تومان اعتبار است و ساخت آن با توجه به کمبود منابع مالی زمان برخواهد بود که در طرحی ابتکاری و با هزینه 6 میلیارد تومان، امکان برداشت بخشی از حقابه تخصیصی به میزان 250 لیتر بر ثانیه با حفر سه حلقه چاه و احداث خط انتقال، اجرای آن محقق شده است.

مهدی زاده زمان بهره برداری از این طرح آبرسانی را پیش از عید نوروز 1400 عنوان کرد و گفت: حفر چهارمین حلقه چاه هم در حاشیه رودخانه کرج آغاز شده و با توجه به کیفیت مناسب آب رودخانه کرج، اجرای این پروژه اثر قابل توجهی بر کیفیت آب شرب مصرفی شهروندان مناطق مرکزی و شمالی کرج خواهد داشت.

  • خبرنگار:مهدی علی محمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر