کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/12/16 20:22
وزیر نیرو مطرح کرد:

تداوم پویش#هرهفته_الف_ب_ایران با تدوین برنامه ۱۸۰ روز فعالیت کاری وزارت نیرو

وزیر نیرو گفت: با اجرای برنامه ۱۸۰ روز پایانی کار دولت، طرح‌های بیشتری در ابتدای سال۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در حاشیه افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق استان یزد، اظهار کرد: امروز در هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران قطار این پویش به ایستگاه استان یزد رسیده است. هر چند وعده ما از ابتدای سال تاکنون در مجموع ۲۵۰ پروژه بود، اما ۲۹۴ پروژه بزرگ و مهم را در بخش‌های مختلف آب، برق و فاضلاب چه در ساخت و سازها و چه در ساز و کارها با سرمایه گذاری ۶۶ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رساندیم.
وزیر نیرو با بیان اینکه امروز در استان یزد ۳۹۰ میلیارد تومان پروژه با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد، گفت: این طرح‌ها شامل سد مخزنی هرات، مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی مرور، دو خط آبرسانی به شهرستان‌های میبد و اردکان و یک خط 230 کیلوولت در منطقه ابرکوه است.
وی اضافه کرد: تاثیر مهم این پروژه‌ها این است که ما در شرایط تحریم‌ها نشان دادیم که کشور قادر به برنامه‌ریزی دقیق برای به نتیجه‌رساندن طرح‌های زیرساختی است و تنوع‌بخشی خوبی به منابع مالی شده به نحوی که طرح‌های ما فقط متکی به منابع دولتی نیست و از طریق راه‌های مختلف نظیر مشارکت مردم، بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری بانک‌ها فراهم شده و یکی پس از دیگری به بهره‌برداری رسیده است.
اردکانیان ادامه داد: این پویش تا پایان سال ادامه داشته و با برنامه دیگری تحت عنوان ۱۸۰ روز پایانی کار دولت، از اوایل دی ماه تدارک دیدیم که طرح‌های بیشتری را در ابتدای سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسانیم.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: ما در سال ۹۹ مشکلاتی در ارتباط با بازپرداخت بدهی‌ها داشتیم و عمدتاً هم به دلیل عدم دسترسی به منابع داخلی خودمان بود که خوشبختانه با کمک دولت و تصویب لایحه بودجه گشایش خوبی برای ما ایجاد شده که تا ابتدای سال ۱۴۰۰ دسترسی کامل به منابع خودمان خواهیم داشت. یعنی پول آب و برقی که مردم پرداخت می‌کنند در اختیار شرکت‌های وزارت نیرو قرار خواهد گرفت تا بدهی‌هايشان را پرداخت و طرح‌های دیگری را اجرا کنند.
وی با بیان اینکه تا مرداد سال ۹۹ بدهی مربوط به این بخش از کار پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: مبالغی هم مانده که در اولین فرصت پرداخت خواهد شد.
  • خبرنگار:لیلا احمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر