کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/12/16 14:47
معاون اول رییس جمهور در آئین افتتاح پروژه‌های وزارت نیرو در یزد تاکید کرد:

اجرای دقیق سند سازگاری با کم‌آبی در سراسرکشور توسط استانداران بسیار مهم است/ جریان توسعه اقتصادی کشور با وجود تحریم‌ها متوقف نشده است

معاون اول رییس جمهور با اشاره به تدوین سند سازگاری با کم‌آبی برای تمامی استان‌های کشور گفت: وزیر نیرو برای هر 31 استان سندی مرتبط با این موضوع تدوین کرده که اجرای دقیق آن توسط استانداران در سراسر کشور بسیار مهم بوده و باید همه مدیران استان متوجه اهمیت موضوع آب در کشور باشند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس جمهور، "اسحاق جهانگیری" ظهر امروز (شنبه) در آئین افتتاح پروژه‌های وزارت نیرو، افتتاح این پروژه‌ها را به مردم شهرهای مختلف استان یزد تبریک گفت و اظهار کرد: امیدواریم ملت ایران در سراسر کشور همواره شاهد اجرای طرح‌ها و پروژه‌هایی که موجب توسعه منطقه و رفاه حال آنها هست، باشند. با وجود همه محدودیت‌های دولت از نظر منابع ارزی و مالی در سال‌های اخیر دستگاه‌ها توانسته‌اند طرح‌های عمرانی را اجرا کرده و نگذاشته‌اند روند توسعه کشور کند شود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به احداث سدها، خطوط انتقال نیرو، شبکه‌های آب و فاضلاب و نیروگاه‌ها در کشور، گفت: اینکه هر هفته پنجشنبه‌ها و گاهی هر روز نظیر ایام دهه فجر و یا هفته‌های اخیر به طور متمرکز رییس جمهور طرح‌هایی در سراسر کشور افتتاح می‌کند موضوع بسیار ارزشمندی است، چراکه این طرح‌های تاثیرگذار از نظر حجم سرمایه‌گذاری و نیز برخورداری از فناوری‌های مدرن حائز اهمیت است.
وی افزود: با وجود افت و خیزهایی که وجود داشته، پیام افتتاح این طرح‌ها این است که جریان تولید و سرمایه‌گذاری به فضل الهی ادامه یافته است. البته ما نیازمند کارهای جدی‌تری هستیم که در دستور کار وزارتخانه‌ها قرار دارد.
جهانگیری سپس با اشاره به طرح سازگاری با کم‌آبی در دولت، گفت: وزیر نیرو برای هر 31 استان سندی مرتبط با این موضوع تدوین کرده که اجرای دقیق آن توسط استانداران در سراسر کشور بسیار مهم بوده و باید همه مدیران استان متوجه اهمیت موضوع آب در کشور باشند. در این زمینه باید از دیدگاه‌های نخبگان فکری در استان‌ها بهره‌مند شویم.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه قطره قطره آب در کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است، گفت: به نقطه‌ای رسیده‌ایم که همانند نفت و گاز در کشور خطوط آب ایجاد می‌کنیم. خط انتقال لوله‌های آب از خلیج فارس به مرکز کشور یا از سیستان و بلوچستان به استان‌های مهم دیگر یا ایجاد خطوط آب بین شهرها اقدام مهمی است. آب شرب مایه حیات بوده و حیات انسان‌ها وابسته به این لوله‌ها است و حفاظت از شبکه آب و خطوط لوله وظیفه آحاد ملت است.
وی اضافه کرد: مسئله قطع کردن آب شرب عده‌ای از مردم در فرهنگ ما به‌ویژه فرهنگ شیعی به هیچ وجه قابل قبول نیست. همه باید از این خطوط آبرسانی صیانت کنیم و مسئولان استانی و امنیتی باید بیش از پیش مواظبت داشته باشند، زیرا قطع آب قطعا به زندگی مردم آسیب وارد می‌کند.
در این جلسه "رضا اردکانیان" وزیر نیرو با ارائه گزارشی از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در صنعت برق و آب کشور، گفت: ایجاد 13 سد مخزنی، 10 طرح آبرسانی شهری، 8 تصفیه‌خانه بزرگ، 10 تصفیه‌خانه فاضلاب شهری، آبرسانی به بیش از 1200 روستا و طرح‌هایی نظیر آن از جمله برنامه‌های وزارتخانه متبوعش در سال‌جاری بوده است.
  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر