کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/12/09 14:08

تاكيد وزیر نیرو بر نهادينه‌سازي اخلاق مصرف و گسترش فرهنگ مصرف بهينه به ساير عرصه‌ها

وزير نيرو بر لزوم توسعه آداب، اخلاق و فرهنگ مصرف بهينه به ساير عرصه‌ها و نهادينه‌سازي فرهنگ صحيح مصرف به عنوان يك كار اخلاقي و غيرقابل بازگشت در جامعه تاكيد كرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردكانيان" در نشست سراسري بررسی روند اجرای طرح "برق اميد" كه از طريق ويديو كنفرانس و برقراري ارتباط تصويري با شركت‌هاي توزيع برق در مركز پايش صنعت برق برگزار شد، با قدرداني از مديران ستادي و شركت‌هاي برق كه در جهت بهينه‌سازي مصرف و اجراي برنامه‌هاي "برق اميد" تلاش مي‌كنند، مصوبه هيئت وزيران در اين خصوص را از وجوه اصلي اين تكليف بسيار مهم عنوان كرد.
اردكانيان برق اميد را فرصتي در اختيار صنعت برق عنوان كرد تا اين صنعت پيشرو با ريل گذاري مناسب، بستر پايدار شدن مصرف بهينه انرژي در كشور را فراهم سازد.
وي تصريح كرد: اگر در مقياس بزرگتر، براي مصرف انرژي چاره‌جويي نكنيم و سالانه با افزودن چند هزار مگاوات ظرفيت جديد، به مسئوليت خود در توليد دانش و ايجاد انگيزه براي اصلاح مصرف بي‌توجه باشيم، به لحاظ شرعي و قانوني مورد مواخذه خواهيم بود.
وزير نيرو تلقي جامعه از بهينه سازي مصرف به عنوان يك امر اخلاقي را حايز اهميت دانست و اظهار داشت: اگر مصرف بهينه را به عنوان يك امر اخلاقي بپذيريم، لازم است ابتدا خودمان به آن مقيد باشيم و هرچه به مصرف صحيح پايبندتر باشيم در حركت جامعه به سمت مصرف صحيح، موفق‌تر هستيم.
وي افزود: تجربه نشان داده سازمان‌هايي كه به اصول اخلاقي پايبندترند، تاثيرگذاري بيشتري روي جامعه و اصلاح مصرف مردم دارند.
اردكانيان اظهار داشت: براي آنكه حاصل تلاش‌هاي ما در بهينه‌سازي مصرف، اقدامي فصلي و دوره‌اي نباشد و به عنوان يك كار فراگير و پايدار در جامعه نهادينه شود، لازم است با نشر آداب، اخلاق و فرهنگ مصرف صحيح اين قابليت را به ساير حوزه‌ها از جمله آب و فاضلاب در ستاد و مراكز استاني توسعه داده و به يك جريان تبديل كنيم.
وي منابع انساني را محور اصلي توسعه يافتگي دانست و با اشاره به تفاهم‌نامه وزارت نيرو و وزارت آموزش و پرورش، استفاده از امكانات و ظرفيت قابل توجه اين دستگاه از حيث فرهنگ‌سازي و نهادينه كردن مصرف صحيح در جامعه را مورد تاكيد قرار داد و ابراز اميدواري كرد با تداوم تلاش‌هاي بخش برق، ستاد توانير و شركت‌هاي ذي‌ربط، امسال تحول معناداري را در تحقق اهداف برق اميد شاهد باشيم.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر