کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/12/05 12:04
از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو و با حضور استاندار هرمزگان؛

طرح بزرگ آبرسانی به ۵۷ روستای هرمزگان بهره‌برداری شد/ بهره‌مندی ساکنان روستاهای استان از آب شرب پایدار به 80 درصد می‌رسد

طرح آبرسانی به 57 روستای هرمزگان، در مراسمی با حضور وزیر نیرو از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس و با حضور استاندار هرمزگان در چهل و دومین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این مراسم که به صورت نمادین در روستای "گوربند" شهرستان میناب برگزار شد، اهالی 57 روستای واقع در شهرستان های حاجی آباد، بستک، رودان، جاسک، بندرلنگه، رودان، بندرعباس، میناب، خمیر و پارسیان از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند شدند.
"فریدون همتی" استاندار هرمزگان در مراسم بهره برداری از طرح بزرگ آبرسانی به ۵۷ روستا، با اشاره به اینکه آبرسانی به روستاهای هرمزگان به دلیل پراکندگی بسیار دشوار است، افزود: آبرسانی به برخی از مناطق استان از جمله بشاگرد شرایط سختی دارد، اما با تلاش‌های صورت گرفته، گام‌های خوبی در حوزه آبرسانی هرمزگان برداشته شده است.
وی افزود: استان هرمزگان تا پایان سال شاهد بهره برداری از پروژه‌های بزرگ آبرسانی خواهد بود که وضعیت آب مناطق مختلف شهری و روستایی را بهبود خواهد بخشید.
در ادامه این مراسم، "امین قصمی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به اینکه هرمزگان در واپسین روزهای سال جاری شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های شاخصی در حوزه آبرسانی خواهد بود، گفت: امروز شاهد بهره‌برداری یکی از این پروژه‌ها بودیم که توانست بیش از 11 هزار خانوار روستایی استان را در یک وضعیت مناسب آبرسانی قرار دهد.
وی افزود: براي اجراي این طرح آبرسانی، در مجموع يک‌هزار و 746 ميليارد ريال هزينه شده است.
به گفته وی، آبرسانی به 57 روستای هرمزگان در قالب 13 مجتمع آبرسانی صورت گرفته و جمعیتی بالغ بر 42 هزار و 79 نفر از نعمت آب پایدار بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به جزئیات این طرح گفت: برای آبرسانی به این روستاها، 111 کیلومتر خط انتقال، 305 کیلومتر توسعه و اصلاح شبکه، چهار ایستگاه پمپاژ، 15 باب مخزن، دو هزار و 920 متر شبکه برق و 14 حلقه چاه احداث شده است.
وی ابراز امیدواری کرد، تا پایان دولت تدبیر و امید میزان بهره‌مندی روستائیان هرمزگان از آب شرب پایدار به بالای ۸۰ درصد برسد.
  • خبرنگار:زهرا بیگلری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر