کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/12/05 10:38
در هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

39 پروژه آبرسانی روستایی در آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید

39 طرح آبرسانی به روستاهای استان آذربایجان شرقی در قالب هفته چهل و دوم پویش#هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، 256 طرح آبرسانی روستایی در 9 استان در قالب هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران همزمان با حضور وزیر نیرو به‌صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
در این راستا در استان آذربایجان شرقی 39 طرح آبرسانی روستایی با سرمایه گذاری از صندوق ملی به مبلغ 407 هزار میلیون ریال افتتاح شد.
محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت افتتاح طرح‌های به اتمام رسیده، گفت: خوشبختانه کارهای بزرگی در حوزه برق و آب در این استان به انجام رسیده است که با در نظر گرفتن تعداد 1490 روستای تحت پوشش آبفای استان می‌توان به جرأت گفت که 89 درصد جمعیت روستایی زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب استان است که امیدواریم با این جدیت و کوشش و از این قبیل اقدامات شاهد شکوفایی هر چه بهتر مناطق روستایی استان باشیم.
علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی هم گفت: در این طرح 4050 خانوار با جمعیت تحت پوشش 13667 نفر از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.
برای بهره‌برداری از این طرح‌ها حفر و تجهیز 8 حلقه چاه با آبدهی 70 لیتر در ثانیه، احداث مخزن زمینی به حجم 5100 متر مکعب، اجرای خط انتقال آب به طول 68 کیلومتر، اصلاح شبکه آبرسانی به طول 53 کیلومتر، احداث تصفیه‌خانه آب با ظرفیت 28 لیتر برثانیه در شبانه روز انجام شده است.

  • خبرنگار:مصطفی خلیلیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر