کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/12/05 10:19
با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در قالب هفته چهل و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

پروژه آبرسانی به 25 روستای استان یزد به بهره‌برداری رسید

پروژه بزرگ آبرسانی به 25 روستای استان یزد با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد و 704 میلیون تومان با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو در قالب چهل و دومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با بهره برداری از این پروژه دو هزار و 438 خانوار با جمعیت هشت هزار و 72 نفر از آب شرب و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
اجرا و بهره‌برداری از این پروژه بزرگ با هدف بهره‌مندی روستاها از آب سالم، بهداشتی و پایدار، توزیع عادلانه آب در سطح روستاها، پیشگیری از اثرات بحران خشکسالی، جلوگیری از مهاجرت روستائیان، توسعه زیرساخت‌ها و اشتغال منطقه صورت گرفته است.
در راستای  این طرح 25 روستا در شهرستان‌هاي اردکان، میبد، اشکذر، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز تحت پوشش شبکه آب پایدار قرار گرفتند.
این پروژه با لوله گذاری خطوط انتقال به طول 34 هزار و 800 متر و اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب به طول 13 هزار و 557 متر به بهره برداری رسید.
با بهره برداری از پروژه مذکور، روستاهای تقویه-زربند- پناه کوه- شرب العین، رباط پشت بادام- سنگرد، چاه الهیه- قطرم- چاه شهید بهشتی- چاه شهدا، زارکوییه - پرک - سنجدک - بویی آباد، فضل آباد، چالمه - چاه ابوالفضل - چاهک – بختیاری- حسن آباد – خوانسار، هفتهر – سورك، حاجی باقری- طباف و سید آباد از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.
در حال حاضر آب شرب و بهداشت روستاهای استان یزد از طریق منابع آبی زیرزمینی و بخش محدودی از آب انتقالی تامین می‌شود كه به علت فقر کمی و کیفی منابع آب زیرزمینی موجود بالغ بر 250 روستای استان از طریق تانکر سیار آبرسانی می‌شود.
  • خبرنگار:الهام‌السادات گلزاری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر