کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1399/12/04 14:11
معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا خبر داد:

بهره‌برداری 25 مگاوات از بزرگترین تونل‌ بادی جهان در مرز مشترک ایران و افغانستان تا پایان سال/ بهره‌برداری کامل این نیروگاه بادی در اوایل سال آینده

معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا با اشاره به آغاز پروژه‌ توسعه و احداث یکی از بزرگ‌ترین تونل‌های بادی جهان در مرز مشترک ایران و افغانستان گفت: 25 مگاوات از این پروژه تا پایان سال 1399 بهره‌برداری و 25 مگاوات دیگر در ابتدای سال 1400 به شبکه متصل خواهد شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد ساتکین" افزود: احداث و بهره‌برداری از این نیروگاه 50 مگاواتی منجر به ایجاد زیرساخت‌های توسعه‌ای از قبیل جاده‌کشی، ایجاد خط فشار قوی، احداث پست، مخابرات و اینترنت شده است.

وی با اشاره به استقبال سایر سرمایه‌گذاران برای احداث پروژه‌های جدید بادی در این منطقه، افزود: علاوه بر این پروژه، یک پروژه 50 مگاواتی دیگر نیز با استفاده از توربین‌های 4.2 مگاواتی در حال توسعه است که بخشی از آن تا پایان سال جاری و بخشی دیگر در ابتدای سال 1400 اجرا خواهد شد.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه یکی از پرپتانسیل‌ترین و قوی‌ترین مناطق بادخیز جهان در مرز ایران و افغانستان با ظرفیت 30 هزار مگاوات شناسایی شده است، اظهار کرد: حدود 25 هزار مگاوات از ظرفیت این منطقه بادخیز بزرگ در خاک افغانستان و نزدیک به 5000 مگاوات از آن در خاک ایران قرار دارد.

  • خبرنگار:الهام شاه‌حسینی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر