کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/11/28 10:34
در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

9 پروژه صنعت آب و برق در استان قزوین افتتاح شد/ سرمایه‌گذاری 93 میلیارد تومانی وزارت نیرو در استان قزوین

9 پروژه صنعت آب و برق در استان قزوین با سرمایه‌گذاری 93.1 میلیارد تومان در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز سه‌شنبه "رضا اردکانیان" چهار پروژه تامین و توسعه برق شامل "خط دو مداره 63 کیلوولت در ورودی پست جهان‌آباد برای ورود و خروج خط دشتابی - البرز 230 در این پست"، "افزایش ظرفیت ترانس‌های پست لیا 2"، "توسعه، احداث، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه و روشنایی معابر" و "اجرای 7 طرح فتوولتائیک مختص مشترکان" با ظرفیت 57 کیلووات را با هدف جلب رضایت مردم منطقه و افزایش پایداری شبکه، تقویت شبکه فوق توزیع، تعدیل بار ترانسفورماتورهای موجود در پست و تامین برق مشترکان افتتاح کرد.
همچنین دو نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در دو شهرستان تاکستان و بویین زهرا با اعتبار 32 میلیارد تومان و 437 هزار و 184 مترمکعب صرفه‌جویی در مصرف آب طی یک سال به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، سه پروژه "شبکه جمع‌آوری و فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب روستای قشلاق"، "خط انتقال فاضلاب مینودر به محمودآباد نمونه" و "سامانه ارتقای کیفی آب شرب روستا شهیدآباد" در دو شهرستان آبیک و آوج با اعتباری بالغ بر 13.9 میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی و استفاده مجدد از پساب افتتاح شد.
  • خبرنگار:محمد آذربایجانی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر