کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/11/28 11:15
در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

5 پروژه صنعت آب و برق در استان لرستان افتتاح شد/ بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به 38 روستای این استان

5 پروژه صنعت آب و برق در استان لرستان با سرمایه‌گذاری 328.5 میلیارد تومان با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، صبح امروز سه‌شنبه "رضا اردکانیان" دو پروژه تامین، اصلاح و بهینه‌سازی شامل "افزایش ظرفیت پست پلدختر 2" و "پست سیار 230 کیلوولت بروجردی و خط تغذیه آن" را با ظرفیت 30 مگاولت آمپر به بهره‌برداری رساند.
همچنین پروژه ساز و کاری "تعویض کابل‌های فرسوده با کابل خودنگهدار" با اصلاح و بهینه‌سازی 5 هزار و 977 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و تبدیل به کابل خودنگهدار افتتاح شد.
پروژه‌‍‌های صنعت برق این استان با سرمایه‌گذاری 302 میلیارد تومان برای زیبایی مبلمان شهری، کاهش خاموشی‌ها، افزایش ایمنی شبکه و بهبود ولتاژ شبکه به بهره‌برداری رسید.
همچنین پروژه برق‌رسانی به 8 روستای باغ میریک، احمدآباد، آب گزگ، گراوند، حسن آباد، گنجی، چشمه طلا، پل فقیر با تحت پوشش قرار دادن 74 خانوار با اعتبار 2.5 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
بر این اساس، پروژه آبرسانی به 38 روستا با اجرای 92 کیلومتر خط انتقال، دو هزار و 800 مترمکعب مخازن ذخیره، 132 لیتر بر ثانیه ایستگاه‌های پمپاژ و 93 لیتر بر ثانیه ظرفیت تامین آب با هدف تحت پوشش قرار دادن یک‌هزار و 970 خانوار شامل 6 هزار و 627 نفر افتتاح شد.
  • خبرنگار:مهدی بابایی پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر