کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/11/27 14:57

آغاز احداث پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب تودشک و بهره‌برداری از تاسیسات آبرسانی در 3 روستای کوهپایه اصفهان

عملیات احداث پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب تودشک آغاز و 12 کیلومتر خط انتقال آب به روستای جشوقان و مخازن آب روستاهای چیرمان و آبچویه در استان اصفهان به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین سیستانی" معاون استاندار اصفهان در مراسم کلنگ زنی احداث پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب تودشک با اشاره به شرایط سخت اقتصادی در مواجهه با شدیدترین تحریم‌ها گفت: به منظور کاهش آلاینده های زیست محیطی و ارتقای سطح بهداشت عمومی، راه اندازی پکیج فاضلاب در محله نوبنیاد و مسکن مهر شهر تودشک ضروری به نظر می‌رسد.
وی خواستار سرعت بخشیدن به اجرای این پروژه شد و افزود: انتظار می‌رود مسئولان امر در شرکت آبفای استان اصفهان، نهایت تلاش خود را به منظور در مدار قرار دادن این پکیج در ماه‌های اول سال آینده به خرج دهند تا مردم این منطقه هر چه زودتر تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار گیرند.
فرماندار اصفهان نیز با اشاره به تامین آب شرکت شهرک‌های صنعتی منطقه کوهپایه گفت: به منظور اشتغال پایدار و جذب سرمایه گذار، خوب است که شرکت آبفا و شرکت شهرک‌های صنعتی در کوهپایه در تامین آب شرب همکاری داشته باشند. این درحالیست که تخصیص پساب تصفیه خانه فاضلاب تودشک نیزکه حدود 4 لیتر در ثانیه است می‌تواند بخشی از آب مورد نیاز شهرک صنعتی تودشک را برطرف کند.
مدیر آبفای کوهپایه در مراسم کلنگ زنی احداث تصفیه‌خانه فاضلاب تودشک گفت: احداث پکیج تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال با ظرفیت 500 متر مکعب در شبانه روز آغاز شده و مبلغ قرارداد اولیه این پروژه حدود دو میلیارد تومان برآورد شده است.
عباس رحیمی با بیان اینکه با راه اندازی پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب تودشک جمعیتی بالغ بر 2 هزار و 500 نفر تحت پوشش این تصفیه‌خانه قرار می‌گیرند، عنوان کرد: با راه اندازی این پکیچ ساکنان محله نوبنیاد و مسکن مهر تودشک تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می‌گیرند.
وی پیرامون اجرای شبکه فاضلاب در محله نوبنیاد و مسکن مهر تودشک عنوان کرد: طول شبکه فاضلاب در این محله ها حدود 13 کیلومتر است که تا کنون 5 کیلومتر آن اجرا شده و با تامین منابع مالی، 7 کیلومتر باقی مانده در آینده نزدیک در دستور کار قرار می گیرد.
رحیمی در ادامه با اشاره به بهره برداری از خط انتقال آب به روستای جشوقان بیان داشت: این پروژه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 400 هزار تومان عملیاتی شد و با اجرای این خط انتقال، جمعیتی بالغ بر 660 نفر در 2 روستای جشوقان و چیرمان از آب شرب پایدار و سالم برخوردار می‌شوند.
وی اجرای 12 کیلومتر خط انتقال آب به روستای جشوقان را موجب کاهش هدر رفت آب در این منطقه دانست و اظهار داشت: با اجرای این خط از 35 درصد کاهش هدر رفت آب در روستای جشوقان جلوگیری بعمل آمده است.
رحیمی افزود: احداث مخزن100 متر مکعبی روستای چیرمان با اعتباری بالغ بر 115 میلیون تومان و مخزن 50 متر مکعبی آبچویه با هزینه ی 95 میلیون تومان عملیاتی شد.
مدیر آبفای کوهپایه با بیان اینکه تامین پایدار آب شرب روستاییان از مهمترین پروژه‌های در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون 17 روستا در منطقه کوهپایه تحت پوشش آب شرب پایدار قرار گرفته و از مدار آبرسانی سیار خارج شده‌اند.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر