کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/11/27 14:46
مدیرعامل آبفای استان خراسان رضوی عنوان کرد:

استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای تامین آب پایدار روستاها در خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه ۲2۰ روستا با  جمعیت ۶۶ هزار نفر در این استان به صورت دائم و فصلی آبرسانی سیار می‌شوند، گفت: تامین پایدار آب و رفع مشکلات کم‌آبی روستاها با ساخت مجتمع‌های محلی  و استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در دست اقدام است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید ابراهیم علوی" در همین رابطه افزود: در تابستان امسال با استفاده از پتانسل‌های محلی و اعتبارات شرکت و هزار و 100 میلیارد ریال منابع مالی صندوق توسعه ملی و کمک افراد خیر وضعیت تامین آب 913 روستا بهبود یافت.
به گفته وی، این شرکت با وجود کمبود منابع اعتباری و ایجاد دیون، آبرسانی به روستاهای دارای مشکل را با بسیج  ادامه می‌دهد.
وی با اشاره به ۲۶ هزار کیلومتر خطوط و شبکه توزیع آب در دو هزار و ۴۰۰ روستا و ۴ هزار کیلومتر در ۷۲ شهر زیرپوشش افزود: ۵۰ درصد این میزان با بیش از ۳۰ سال قدمت نیاز به تعویض و اصلاح دارد.
وی ادامه داد: آبفای استان هزینه تامین آب تک روستاها را به هر شکل ممکن تامین می‌کند ولی در مورد مجتمع‌های آبرسانی که اغلب چندین روستا با چند هزار نفر جمعیت را آبرسانی می‌کنند نیاز به اعتبار کلان دارد که منابع صندوق توسعه در این رابطه می‌تواند راه‌گشا باشد.
وی وظیفه شرکت آبفای استان را تامین و توزیع آب شرب و بهداشت شهروندان و روستائیان و نه دام و طیور و بخش کشاروزی دانست و از مشترکان خواست مصرف خود را بر اساس میزان سرانه تنظیم کنند تا همه شهروندان و روستائیان از آب شرب بهره‌مند شوند.
علوی یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با ۵۶۹ هزار و ۹۲۸ مشترک ۱۱ درصد مشترکان آب و فاضلاب روستایی کشور را به خود اختصاص داده است.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر