کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/11/25 14:42
در ایام دهه فجر؛

24600 خانوار شهری و روستایی استان فارس از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند

مدیرعامل شرکت آبفای فارس از افتتاح گسترده طرح‌ها و پروژه‌های آبرسانی در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، با صرف اعتباری بالغ بر 256 میلیارد ریال، تعداد 24 هزار و 600 خانوار شهری و روستایی از مزایای آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،‌ "علی بوستانی" از بهره برداری 12 طرح و پروژه آبرسانی شهری و روستایی در 12 شهرستان استان فارس خبر داد و اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان فارس در راستای رسالت خطیر خود مبنی بر تهیه و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی و اجرا و بهره برداری از تأسیسات فاضلاب در شهرها و روستاهای استان فارس، همزمان با فرا رسیدن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 12 طرح و پروژه آبرسانی را در 12 شهرستان استان با اعتباری بالغ بر 256 میلیارد ریال به بهره برداری رساند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر پایه خدمت‌رسانی به همه مردم، به‌ویژه نقاط محروم شکل گرفته است، تصریح کرد: طبق روال هر ساله در این ایام، دستگاه‌ها به بیان گزارش فعالیت‌های خود و ارائه دستاوردهای جدید در راستای نهضت خدمت رسانی بی منت به مردم می پردازند که در همین گذر شرکت آبفای استان فارس نیز با بهره‌برداری از 12 طرح و پروژه آبرسانی در 12 شهرستان این استان، ایام پیروزی انقلاب و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفت.
بوستانی ادامه داد: شرکت آبفای استان فارس در این ایام و در راستای رسالت خود، 4 حلقه چاه آب شرب (حفر و تجهیز)، بیش از 25 هزار و 500 متر خط انتقال و شبکه توزیع آب، 6000 متر اصلاح شبکه‌های توزیع آب شرب، 3470 متر خط انتقال برق، 3 باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت مجموع 5 هزار و 500 متر مکعب، 4 عدد مخزن ذخیره آب موقت (هوایی) و یک باب ایستگاه پمپاژ را با صرف اعتباری بالغ بر 256 میلیارد ریال به بهره‌برداری رساند.
وی افزود: با بهره برداری از این طرح‌ها و پروژه‌ها بیش از 24 هزار و 600 خانوار شهری و روستایی استان در شهرستان‌های گراش، اوز، فیروزآباد، کوهچنار، لارستان ( عماد شهر)، استهبان، خرمبید(صفا شهر)، قیرو کارزین، کوار، خفر، اقلید (سده) از مزایای آن بهره مند شدند.
همین گزارش می افزاید: در ماه گذشته (دی ماه) و در قالب پویش سراسری #هرهفته_الف_ب_ایران پروژه آبرسانی به 63 روستای استان فارس با صرف اعتباری بالغ بر 753 میلیارد ریال با دستور وزیر نیرو در مدار بهره برداری قرار گرفت که در ادامه این پویش در اسفند ماه سال جاری نیز پروژه دیگری با عنوان پروژه آبرسانی به 41 روستای استان فارس با اعتباری بالغ بر 430 میلیارد ریال، در مدار بهره برداری قرار می‌گیرد.
بوستانی در ادامه با اشاره به طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی در ماه پایانی سال گذشته، بیان داشت: در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در آستانه یک ساله شدن شرکت یکپارچه آب و فاضلاب استان فارس نیز قرار داریم. همانطور که مشهود است در این یک سال شاهد اقدامات گسترده و اثربخش زیادی در حوزه آبرسانی شهری و روستایی استان فارس و اجرای طرح‌های فاضلاب بوده‌ایم.
  • خبرنگار:کاوه ایروانی‌کشکولی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر