کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/11/25 13:41

سد کوچک مخزنی "نوده حاجیلر" در گلستان تا پایان سال افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: سد کوچک مخزنی "نوده حاجیلر" حدود 98 درصد پیشرفت دارد و تاسیسات خروجی نیز ساخته شده که امیدواریم با برطرف شدن مشکلات باقی مانده تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید محسن حسینی" در بازدید از سد کوچک مخزنی نوده حاجیلر اظهار کرد: کانال انتقال آب باید در حدفاصل بین رودخانه و این سد احداث شود که پیمانکار حدود 2 ماه است آماده احداث این کانال بوده ولی چون باید از اراضی مردمی عبور کند، هنوز اجازه کامل توسط برخی مالکان داده نشده که با محوریت فرماندار این مشکلات اجتماعی در حال پیگیری است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان اضافه کرد: چون دهانه خروجی سد به سمت یک رویه از نسق‌ها است، مقرر شد با همکاری جهاد کشاورزی برای رویه بعدی نسق هم تدبیری اندیشیده شود تا با خط انتقال بتوانیم نسق بعدی را نیز از سد کوچک مخزنی بهره‌مند کنیم.
این گزارش می‌افزاید، سد کوچک مخزنی نوده حاجیلر با وسعت 7 هکتار، 200 هزار متر مکعب آب قابل ذخیره در فصل غیرزراعی دارد که در فصل زراعی در اختیار اراضی زراعی قرار خواهد گرفت و قابلیت آبیاری 40 هکتار از اراضی این ناحیه را دارد.
  • خبرنگار:زهرا خورشیدکلائی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر