کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/11/05 08:39
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد:

احداث و اصلاح 17 کیلومتر شبکه با کابل خودنگهدار در کبودراهنگ

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از احداث و اصلاح 17 کیلومتر شبکه توزیع برق با کابل خودنگهدار و جمع‌آوری 11 هزار کیلوگرم سیم مسی در این راستا در شهرستان کبودراهنگ خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "شیرزاد جمشیدی" در بازدید از توزیع برق شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه این شهرستان یک پنجم وسعت استان را شامل می‌شود، اظهار داشت:  130 روستا در این شهرستان وجود دارد که با توجه به وسعت و پراکندگی جمعیت در روستاها، 70 درصد مشترکان برق شهرستان کبودراهنگ روستایی هستند.
وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد مصرف انرژی در بخش کشاورزی این شهرستان است، گفت: با توجه به این امر، بخش کشاورزی حائز اهمیت بوده و با توجه به اقلیم جغرافیایی و مولد بودن این شهرستان، حفظ انرژی پایدار و مستمر هدف اصلی شرکت توزیع است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرستان کبودراهنگ عنوان کرد: امسال حدود 17 کیلومتر احداث و اصلاح شبکه با کابل خودنگهدار انجام شده که در این راستا 11 هزار کیلوگرم سیم مسی جمع‌آوری شده است.
وی با بیان اینکه از سال 92 برای طرح‌های روستایی 10 میلیارد تومان در شهرستان کبودراهنگ هزینه شده است، افزود: با توجه به شرایط موجود زیرساخت‌های شهرک صنعتی ویان از نظر تأمین برق به طور کامل فراهم بوده و هیچ مشکلی برای جذب سرمایه‌گذار، رونق تولید و توسعه صنعتی در این بخش نداریم.
جمشیدی با اشاره به پروژه‌های اجرایی پیش‌بینی شده ابراز داشت: از جمله این پروژه‌ها، فیدرگیری جدید از پست ایده‌لو به منظور کاهش طول فیدرها و رفع ضعف ولتاژ بخشی از منطقه است.
وی عنوان کرد: در نظر داریم در سال 1400 حدود 20 کیلومتر کابل خودنگهدار به شهرستان تخصیص دهیم تا نسبت به جمع‌آوری شبکه‌های سیمی در راستای کاهش خطر و جلوگیری از سرقت و برای پایداری شبکه اقدام شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: از دیگر اقدامات در دست اجرا برگزاری مناقصات به صورت متمرکز در جنوب، شمال و مرکز استان و واگذاری پروژ‌ه‌ها به صورت نیم‌کلید به پیمانکاران است تا توان پیمانکاری در منطقه را افزایش دهیم.
وی افزود: موضوع اصلی که در حال حاضر بر آن تأکید می‌شود مدیریت انرژی و بار زمستانی است که باید در حوزه‌های کاهش تلفات و جمع‌آوری ماینرها، برق‌های غیرمجاز و دستکاری لوازم اندازه‌گیری، کاهش روشنایی معابر شهری و جاده‌ای و... اهتمام ویژه داشت.
وی با اشاره به ضرورت مدیریت مصرف در فصل زمستان عنوان کرد: با توجه به وسعت شهرستان کبودراهنگ هدف اصلی ما کنترل انرژی با خاموش کردن بخشی از معابر و تعدیل مصرف صنایع است، به گونه‌ای که نیاز به خاموشی مشترکان خانگی ایجاد نشود و همه باید همت کنیم که این برهه سخت را با همکاری و مشارکت پشت سر بگذاریم.
  • خبرنگار:مریم صابری یگانه
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر