کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/11/04 11:11
مدیرکل دفتر نظارت بر کیفیت آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در گفت و گو با پاون:

یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی باعث افزایش توان نظارتی شرکت‌ها شده است/ افزایش اطمینان از سلامت آب/ آبرسانی همزمان به شهر و روستا در طرح‌های توسعه

مدیرکل دفتر نظارت بر کیفیت آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی باعث افزایش توان نظارتی شرکت‌ها شده است.

"کوشیار اعظم واقفی" در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) اظهار داشت: پس از اجرای طرح یکپارچه‌سازی در شرکت‌های آب و فاضلاب، تمامی  امکانات بخش کنترل کیفیت و آزمایشگاهی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی نیز یکپارچه شده است.

وی افزود: همزمان، بخشنامه مشترکی بین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص کنترل کیفیت آب از نظر شاخص‌های میکروبی تدوین شد که با اجرای آن و تشدید نظارت‌ها، اطمینان از سلامت آب افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

اعظم واقفی گفت: از طرف دیگر در برخی از مناطق روستایی که آب از کیفیت پایین‌تری برخوردار بود، با اتصال شبکه توزیع آب روستایی به شبکه آب شهری مجاور آن کیفیت آب این روستاها هم ارتقا پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: همچنین در طرح‌های توسعه آتی، آبرسانی به شهر و روستا توامان در نظر گرفته شده که خود موجب بهبود کیفیت آب بویژه در مناطق روستایی خواهد شد.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر