کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/10/29 10:02

ظرفیت آب تولیدی تصفیه‌خانه آب اکباتان در همدان ۱۰۰ لیتر بر ثانیه‌ افزایش یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به بهره‌برداری از اکسیلاتور شماره ۵ تصفیه‌خانه آب اکباتان با سرمایه‌گذاری 25 هزار میلیون ریال در استان همدان گفت: با بهره‌برداری از این اکسیلاتور حدود ۱۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت آب تولیدی تصفیه‌خانه اکباتان افزوده شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید هادی حسینی‌بیدار" با تشریح این خبر گفت: با توجه به لزوم تامین کوتاه مدت بخشی از آب شرب شهر همدان و  در راستای استفاده از ظرفیت ذخیره سداکباتان از طریق افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه، با پیگیری‌های به‌عمل آمده پس از  تهیه برآورد و برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار ذی‌صلاح، تکمیل اکسیلاتور شماره ۵ تصفیه خانه اکباتان از محل اعتبارات آبرسانی به شهرهای دارای تنش آبی از ابتدای سال‌جاری در دستور کار معاونت بهره‌برداری و توسعه آب این مجموعه قرار گرفت.
وی در خصوص مجموعه اقدامات انجام شده در این زمینه اظهار داشت: برهمین اساس احداث سازه فلزی، اجرای تاسیسات مکانیکی و سازه‌ای اکسیلاتور عملیاتی شد.
وی ادامه داد: همچنین احداث حوضچه مقسم بتنی ورودی، اجرای سازه فلزی مخروطی شکل، اجرای خطوط انتقال ورودی و خروجی به همراه نصب شیرآلات مربوطه، احداث حوضچه تخلیه لجن، اجرای ۱۵۰ متر لوله تخلیه لجن به همراه ۴ فقره منهول آجری و اجرای ۴ هزار متر مربع رنگ آمیزی تاسیسات فلزی با رنگ بهداشتی از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص بوده است.
حسینی بیدار در ادامه عنوان کرد: اجرای ۶۰۰ متر مربع رنگ روغنی، اجرای ۲ هزار و ۴۰۰ دسی‌مترمکعب مصالح ترمیم کننده بتن، اجرای ۲۴۰ متر مربع مصالح آب‌بندی بتن، اجرای عملیات زنگ زدایی به روش ماسه پاشی (sandblast) به مقدار ۸۰۰ متر مربع، اجرای حدود ۱۰۰ متر مکعب بنایی با سنگ لاشه و محوطه سازی اکسیلاتور و تهیه و نصب همزن اکسیلاتور نیز تا کنون عملیاتی شده است.
 وی بهره‌برداری از اکسیلاتور شماره ۵ از نیمه دی ماه سال‌جاری آغاز شده و برهمین اساس در حال حاضر چیزی در حدود ۱۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت آب تولیدی تصفیه‌خانه اکباتان افزوده شده است.
وی ضمن اشاره به صرف 25 هزار میلیون ریال اعتبار در این رابطه، از تلاش‌های پرسنل شاغل در معاونت بهره‌برداری و توسعه آب و همچنین مدیریت و همکاران مرتبط در امور آب و فاضلاب شهرستان همدان قدردانی کرد.
  • خبرنگار:مسعود دلاوری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر