کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/29 08:45
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

اجرای 47 پروژه برای آبرسانی به روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقدامات موثر برای رفع تنش‌‌آبی روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای 47 پروژه برای آبرسانی به روستاها خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فیض‌اله پاسره" با اعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 47 پروژه آبرسانی در سطح روستاهای استان با اعتباری بالغ بر297 هزار و 779 میلیون ریال اعتبار در دست اجراست که از این مبلغ 46 هزار و 17 میلیون ریال از محل تسهیلات تبصره 19 تامین شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سال گذشته تنش آبی در روستاهای شاه بهرام، سادات محمودی، ده قاضی و ده احمد به‌دلیل عدم دسترسی به منابع تأمین آبی پایدار وجود داشت، تصریح کرد:  برای برون رفت این روستاها از تنش آبی، تدابیر و برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته و تلاش می‌شود تا فرارسیدن فصل گرما در سال آینده این چالش برطرف شود.
پاسره یادآور شد: از مجموع یک‌هزار و 641 روستای استان بیش از یک‌هزار و ۴۷۲ روستا از نعمت آب آشاميدني برخوردارند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع تعداد یک‌هزار و ۱۸ روستا از آب شرب سالم و بهداشتی پایدار برخوردار هستند که ۹۱/۹۸ درصد جمعیت روستایی استان را شامل می‌شود.
وی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، با وجود کوهستانی و سخت‌گذر بودن دسترسی به روستاهای استان، تلاش فراوانی جهت آبرسانی به روستاها انجام شده که این مهم ثمرات فراوانی در پی داشته است.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر