کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/10/25 13:46
مدیرعامل یک شرکت تولیدکننده پمپ آب در گفت‌وگو با پاون مطرح کرد:

خودکفایی کشور در تولید تمامی قطعات اولیه پمپ آب/ قیمت قطعات اولیه یکی از بزرگترین مشکلات است

مدیرعامل یک شرکت تولیدکننده پمپ آب با بیان اینکه کشور در تولید تمامی قطعات اولیه پمپ آب به خودکفایی رسیده است، گفت: متاسفانه قیمت بالای قطعات اولیه، یکی از بزرگترین مشکلات در این حوزه است.

"مهدی سلطانی" مدیرعامل این شرکت تولیدکننده پمپ آب در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق و شانزدهمین نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار کرد: این شرکت فعالیت خود را از سال ۸۰ تنها با یک پمپ آغاز کرد، اما بعد از ۵۶ سال توانسته در زمینه تولید این نوع پمپ‌ها و همچنین دو محصول جدید خودکفا شود.
وی افزود: این شرکت در ۲۹ نوع متراژ مختلف پمپ کف‌کش در قالب‌های متفاوت تولید می‌کند که‌ جدیدا ۶ نمونه پمپ الکتر‌ا موتور و یک نمونه الکترا پمپ که با قطعات استیل است، تولید کردیم.
وی تصریح کرد: در ۶۰ شهرستان کشور فعالیت جدی داریم ولی متاسفانه با توجه به تحریم‌های موجود تاکنون نتوانسیم فعالیت خاصی در زمینه صادرات انجام دهیم، هرچند بستر‌های لازم جهت همکاری با کشورهای عراق، افغانستان و غیره فراهم شده که امیدواریم موثر باشد.
این تولیدکننده پمپ آب با بیان اینکه قیمت بالای قطعات اولیه از بزرگترین مشکلات این حوزه است، یادآور شد: به دلیل اینکه قیمت تمام شده کالاهای ایرانی بالا است در این حوزه چینی‌ها به‌دلیل پایین بودن قیمت، پیشرو هستند.
وی ادامه داد: دو محصول الکتراپمپ و الکتراموتور به دلیل اینکه جدیداً تولید شده قابل رقابت با تولید سایر کشورها است.
مدیرعامل این شرکت افزود: امیدوارم که بستر مناسب فراهم شود تا بتوانیم این دو محصول را برای استفاده در کشورهای اطراف صادر کنیم.
وی در خصوص نحوه تامین قطعات اولیه این پمپ‌ها نیز گفت: قطعات و مواد ‌اولیه کالاها و جنس‌هایی که ما تولید می‌کنیم اکثرا در کشور بوده و تولید داخل است و همین توانایی باعث شده تا این شرکت توانایی تامین ۵ درصد بازار کل کشور را در زمینه تولید پمپ آب داشته باشد.
این تولید‌کننده صنعت آب با اشاره به محصولات جدید این شرکت اضافه کرد: الکتروپمپ‌های بشقابی، جدیدترین محصول تولید شده است که مصرف زیادی در کشور داشته و از لحاظ قیمت با کالاهای چینی برابری کرده و از لحاظ کیفیت نیز از کالای مشابه چینی در رتبه بالاتر قرار دارد.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر